Rajd Cypru: Kajetan Kajetanowicz drugi po pierwszej pętli

Nasser Al Attiyah jest jak na razie najszybszym kierowcą w Rajdzie Cypru. Katarczyk wygrał dwa odcinki specjalne i ma 16.7 sekundy przewagi nad drugim Kajetanem Kajetanowiczem.
Andrzej Prochota
Materiały prasowe

Rajd Cypru rozpoczął się od wygranej Nikołaja Griazina, który na pierwszym blisko 22-kilometrowym odcinku specjalnym wyprzedził minimalnie Nassera Al Attiyah (+0.1) oraz Kajetana Kajetanowicza (+10.1). "Kajto" po pierwszym przejeździe narzekał na przyczepność swojego samochodu. - Jest bardzo ślisko - przyznał.

Drugi przejazd rajdu został odwołany z powodu zablokowania trasy przez Deniza Dennera, który miała awarię skrzyni biegów w swoim samochodzie.

Trzeci OS wygrał Al Attiyah, który dzięki temu awansował na pozycję lidera rajdu. Tuż zanim dojechał Kajetanowicz (+5.1) i również zanotował awans w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce. Na trzecią pozycję spadł Griazin.

Na czwartym odcinku specjalnym, zamykającym pierwszą sobotnią pętle znów najlepszy był Al Attiyah, tym razem przed Griazinem (+1.3). Trzeci był "Kajto" ze stratą 1.6 sek. - Mamy szybkość, ale nasza pozycja startowa nie pozwala na osiągnięcie lepszego wyniku - powiedział na mecie Kajetanowicz.

Rozpoczęcie drugiej pętli zaplanowano na godzinę 12:15 czasu polskiego.