Rajd Cypru: Kajetan Kajetanowicz drugi po pierwszej pętli

Nasser Al Attiyah jest jak na razie najszybszym kierowcą w Rajdzie Cypru. Katarczyk wygrał dwa odcinki specjalne i ma 16.7 sekundy przewagi nad drugim Kajetanem Kajetanowiczem.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe

Rajd Cypru rozpoczął się od wygranej Nikołaja Griazina, który na pierwszym blisko 22-kilometrowym odcinku specjalnym wyprzedził minimalnie Nassera Al Attiyah (+0.1) oraz Kajetana Kajetanowicza (+10.1). "Kajto" po pierwszym przejeździe narzekał na przyczepność swojego samochodu. - Jest bardzo ślisko - przyznał.

Drugi przejazd rajdu został odwołany z powodu zablokowania trasy przez Deniza Dennera, który miała awarię skrzyni biegów w swoim samochodzie.

Trzeci OS wygrał Al Attiyah, który dzięki temu awansował na pozycję lidera rajdu. Tuż zanim dojechał Kajetanowicz (+5.1) i również zanotował awans w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce. Na trzecią pozycję spadł Griazin.

Na czwartym odcinku specjalnym, zamykającym pierwszą sobotnią pętle znów najlepszy był Al Attiyah, tym razem przed Griazinem (+1.3). Trzeci był "Kajto" ze stratą 1.6 sek. - Mamy szybkość, ale nasza pozycja startowa nie pozwala na osiągnięcie lepszego wyniku - powiedział na mecie Kajetanowicz.

Rozpoczęcie drugiej pętli zaplanowano na godzinę 12:15 czasu polskiego.

Czołówka Rajdu Cypru po 4 z 14 OS:

P. Kierowca Samochód Czas/strata
1 Nasser Al Attiyah Ford Fiesta R5 43:27.9
2 Kajetan Kajetanowicz Ford Fiesta R5 +16.7
3 Nikołaj Griazin Škoda Fabia R5 +19.1
4 Alexandros Tsouloftas Citroën DS3 R5 +1:16.3
5 Bruno Magalhaes Škoda Fabia R5 +1:17.0

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: Nigdy nie byłem w tak dobrej formie fizycznej [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Kajetan Kajetanowicz będzie liderem na koniec dnia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×