Kapitalny Bryan Bouffier najlepszy w Rajdzie Rzeszowskim! Kajetan Kajetanowicz nowym liderem ME

Załoga Bryan Bouffier - Dini Gilberg odniosła zasłużone zwycięstwo na trasach 26. edycji Rajdu Rzeszowskiego. Drugi na mecie Kajetan Kajetanowicz dzięki wywalczonym punktom został nowym liderem cyklu ERC.

Rafał Lichowicz
Bryan Bouffier PAP / Darek Delmanowicz / Bryan Bouffier
Niemal komplet zwycięstw odniesionych na trasie drugiego etapu Rajdu Rzeszowskiego zdecydował o tym, że Bryan Bouffier po raz piąty w karierze stanął na najwyższym stopniu podium czołowej rajdowej imprezy na Podkarpaciu. To zarazem pierwsza wygrana w ledwie drugim tegorocznym starcie w mistrzostwach Europy w wykonaniu Francuza.

Były rajdowy mistrz Polski wyprzedził na mecie innego wielokrotnego czempiona naszego kraju, Kajetana Kajetanowicza. Zmierzający po trzeci tytuł mistrza Europy "Kajto" wygrał w Rzeszowie tylko jeden finałowy oes, ale dobre i równe tempo pozwoliły kierowcy Lotos Rally Team utrzymać drugą lokatę.

Dzięki trzeciemu podium w sezonie i słabszemu występowi dotychczasowego lidera ERC, Bruno Magalheasa, Kajetanowicz po domowej rundzie ME został nowym liderem w rywalizacji o tytuł mistrza ERC.

Blisko drugiego podium w ERC był Grzegorz Grzyb, który w podsumowaniu drugiego etapu uzyskał drugi czas. Triumfator Rajdu Rzeszowskiego w latach 2008-2009 w sobotę gonił za podium odrabiając regularnie straty do trzeciego Marijan Griebela, lecz na mecie Niemiec zachował 12-sekundową przewagę nad Grzybem, który po występie w Polsce awansował na piątą lokatę w klasyfikacji ERC.

Rajd Rzeszowski stanowił również trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podium zajęli wspomniani wcześniej Bouffier, Kajetanowicz oraz Grzyb. Na czwartej pozycji uplasował się Łukasz Habaj, który był 7. w wynikach generalnych. Szóstą lokatę zajął lider RSMP Filip Nivette.

Kolejna runda cyku ERC odbędzie się pod koniec sierpnia. Zawodnicy rywalizucjący w mistrzostwach Europy wezmą udział w Barum Rajdzie Czech (25-27 sierpnia). Kolejna runda mistrzostw Polski odbędzie się w drugi weekend września podczas Rajdu Dolnośląskiego.