Rajd Sardynii: Kajetanowicz pokonał Pieniążka. Ogier pierwszym liderem

Kajetan Kajetanowicz podczas inauguracyjnego odcinka specjalnego Rajdu Sardynii pokonał w parze Łukasza Pieniążka i popisał się piątym czasem wśród kierowców WRC2. Lider rajdu jest Sebastien Ogier z minimalną przewagą jest Sebastien Ogier.

Rafał Lichowicz
Kajetan Kajetanowicz w walce o punkty w ERC Materiały prasowe / Kajetan Kajetanowicz w walce o punkty w ERC
Areną pierwszego odcinka specjalnego Rajdu Sardynii był tor motocrossowy w Ittiri, gdzie zawodnicy rywalizowali w parach na trasie liczącej zaledwie 2 kilometry. Sportowe próby na krótkiej trasie przyniosły jednak sporo emocji.

Jako przedostatnia para w kategorii WRC2 wystąpili polscy kierowcy we włoskiej rundzie MŚ - Kajetan Kajetanowicz i Łukasz Pieniążek. Lepszym czasem na oesie popisał się trzykrotny mistrz Europy, który pokonał o sekundę bardziej doświadczonego kierowcę mistrzostw świata.

Rywalizację w drugiej kategorii MŚ wygrał Ole Christian Veiby przed Janem Kopeckym, który stanął do nierównej walki swoją Fabią R5 w parze z Haydenem Paddonem w Hyundaiu i20 WRC. Trzecie i czwarte miejsce zajęli kierowcy stajni Citroena - Stephane Lefebvre i Simone Tempestini. Piąty Kajetanowicz był najszybszy wśród kierowców prywatnych zespołów.

W rywalizacji najszybszych liderem po OS1 jest mistrz świata Sebastien Ogier, który w swojej parze pokonał aktualnego lidera cyklu WRC Thierry'ego Neuville'a o 0,7 sekundy. Belg ze swoim czasem uplasował się na trzeciej pozycji. Duet czołowych kierowców klasyfikacji generalnej MŚ przedzielił Andreas Mikkelsen.

Kierowcy wrócą do walki na pierwszym etapie w piątkowy poranek. W trakcie całego dnia pokonają osiem prób sportowych o łącznej długości ponad 120 kilometrów. Bazą rajdu będzie tradycyjnie miejscowość Alghero, położona w prowincji Sassari.