Rajd Dakar: Krzysztof Hołowczyc szybszy od lidera!

Krzysztof Hołowczyc zajął piąte miejsce na mecie ósmego etapu Rajdu Dakar. Polak awansował dzięki temu na siódmą lokatę wśród załóg samochodowych.

Rafał Lichowicz
W poniedziałek na kierowców samochodów czekał krótszy niż w przypadku motocykli i quadów 302-kilometrowy odcinek specjalny z metą w miejscowości Calama. Najszybciej wyznaczoną trasę pokonał Nasser Al Attiyah za kierownicą Mini.

Katarczyk zameldował się na mecie po 2 godzinach 32 minutach i 57 sekundach. Drugi Stephane Peterhansel stracił do niego zaledwie minutę i 12 sekund. Trzeci był zwycięzca siódmego etapie Carlos Sainz (+2:36).

Doskonale po raz kolejny poradził sobie Krzysztof Hołowczyc. Najlepszy z Polaków zajął piątą pozycję na mecie ze stratą 7 minut i 49 sekund do Al-Attiyaha. Za polską-rosyjską załogą znalazł się między innymi lider rajdu Hiszpan, Nani Roma.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Martin Kaczmarski, który zajął 12. lokatę. Cztery pozycję niżej uplasował się Adam Małysz.

Od wtorku kierowcy będą rywalizować wyłącznie na terenie Chile. 9. etap z Calama do Iquique ma długość 459 kilometrów. Odcinek specjalny liczy 422 kilometry.