Rajd Dakar: Rafał Sonik wiceliderem wśród quadów!

Szczęśliwie zakończył się jedenasty etap Rajdu Dakar dla kapitana polskiej reprezentacji. Rafał Sonik zajął 4. miejsce na mecie El Salvador i awansował na pozycję wicelidera rajdu!

Rafał Lichowicz

Najszybszy wśród kierowców quadów na jedenastym odcinku specjalnym z Antofagasty do El Salwador był aktualny lider rajdu, Ignacio Casale. Dla 26-letniego Chilijczyka było to już piąte etapowe zwycięstwo w tegorocznej edycji.

Kierowca Yamahy wyprzedził na mecie swojego rodaka Victora Lozica o 5 minut i 12 sekund. Czwarty był Rafał Sonik ze stratą 19 minut i 27 sekund.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kapitan Poland National Team na zakończenie dnia mógł się cieszyć nie tylko z szóstego podium na pojedynczym etapie ale również z awansu w klasyfikacji generalnej. Sonik skorzystał z problemów Sergio Lafuente i został nowym wiceliderem. Urugwajczyk po awarii swojej Yamahy zostały zmuszony do wycofania się z rywalizacji.

Do zakończenia Rajdu Dakar pozostały dwa odcinki specjalne o łącznej długości 507 kilometrów.