Rajd Dakar: Kolejny awans polskiej ciężarówki

Skład Kamaza dowodzony przez Eduarda Nikolaeva wygrał trzeci odcinek specjalny z rzędu. Na bardzo dobrym 16. miejscu ukończyli 6. etap Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk.

Rafał Lichowicz
Zespół pod przewodnictwem Eduarda Nikolaeva ma już na swoim koncie cztery oesowe zwycięstwa w tegorocznej edycji rajdu Dakar. Na trasie 6. etapu Rosjanie okazali się lepsi od innej załogi rosyjskiej załogi Ayrata Mardeeva o ponad 5 minut.

Trzecią pozycją zajął zespół, którego sternikiem jest Andrey Karginov. Na czwartej pozycji finiszował Gerard de Rooy, w którego składzie wystepuje Polak Dariusz Rodewald.

Po raz drugi w tej edycji Dakar w czołowej "20"zmieściła się załoga Robert Szustkowski i Jarek Kazberuk. Polska Tatra straciłą do zwycięzcy ponad godzinę.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Nikolaev przed Mardeevem i Karginovem. Polacy po 6. etapie awansowali o jedną pozycję z 22. na 21. miejsce.