Rajd Dakar: Loeb nadal zaskakuje! Jakub Przygoński 18.

Sebastien Loeb ponownie okazał się najszybszym kierowcą na trasie trzeciego etapu Rajdu Dakar. Wysokie miejsce zajął także inny reprezentant WRC - Mikko Hirvonen.

Andrzej Prochota
AFP / AFP

Podobnie jak podczas poniedziałkowego etapu, Sebastien Loeb znów był najszybszy. Wielokrotny mistrz świata WRC o ponad minutę wyprzedził na mecie Carlosa Sainza. Francuz od startu prezentował najlepsze tempo. Blisko trzymał się Nasser Al Attiyah, ale Katarczyk ostatecznie znalazł się na trzecim miejscu z niewielką stratą.

Ponownie z dobrej strony spisał się kolejny kierowca WRC - Mikko Hirvonen. Fin za kierownicą Mini zajął piąte miejsce.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Loeb, który ma 5 minut przewagi nad Ginelem de Villiers.

Z Polaków najlepiej spisał się debiutujący za kierownicą samochodu Jakub Przygoński, który był 18. ze stratą ponad siedmiu minut. Tuż za nim linię mety przekroczył Marek Dąbrowski. Natomiast Adam Małysz zajął 24. pozycję.

W klasyfikacji quadów prowadzenie utrzymał Ignacio Casale. Nieco strat odrobił Rafał Sonik, który na wtorkowym etapie był czwarty. Natomiast wśród motocyklistów triumfował Joan Barreda i został liderem klasyfikacji generalnej. Polak, Jakub Piątek  uzyskał 32. czas.