Rajd Dakar: Peterhansal wskoczył przed Loeba

Kierowcy Peugeota nie zwalniają tempa. Najdłuższy etapie Rajdu Dakar wygrał tym razem Stephane Peterhansel, który w klasyfikacji generalnej z pierwszego miejsca zepchnął swojego zespołowego kolegę Sebastiena Loeba.

Maciej Rowiński
Materiały prasowe

Losy etapowego zwycięstwa ponownie rozstrzygnęli między sobą kierowcy spod znaku "lwa". Tym razem najszybszy okazał się Stephane Peterhansel, który wyprzedził Carlosa Sainza o zaledwie 17 sekund. Sebastien Loeb był od kolegów z Peugeota wolniejszy o osiem minut i tym samym uplasował się na czwartej pozycji, oddając pozycję lidera Dakaru Peterhanselowi.

Trzeci na mecie odcinka dosyć niespodziewanie był Yazeed Al Rajhi, jadący Toyotą Hilux. Piąty czas uzyskał Nasser Al Attiyah, który od początku rajdu robi co może, aby w swoim Mini dogonić Peugeoty, ale jak na razie musi uznać wyższość zawodników francuskiego producenta.

Z Polaków najszybszy był Kuba Przygoński, który miał 16. czas. Jedno miejsce niżej zajął Adam Małysz, a Marek Dąbrowski był 20.