Gdzie śledzić Rajd Dakar 2017? Poradnik kibica

Wszystkie rodzaje mediów, począwszy od społecznościowych po tradycyjne drukowane, będą przeprowadzać relacje z Rajdu Dakar 2017. Oto krótki przegląd tego, co i gdzie będzie można znaleźć w mediach w czasie nadchodzącej edycji Dakaru.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Materiały prasowe / Red Bull Content Pool

Trudności trasy i wyczyny dakarowych poszukiwaczy przygód, majestatyczne pejzaże bezkresnej pustyni czy pampasów Paragwaju, Boliwii i Argentyny, anegdoty z biwaków… to wszystko znajdzie się w obszernych relacjach z Rajdu Dakar w styczniu 2017 roku.

Relacje z trasy będą przekazywane do 190 krajów. W Polsce wyłączność na pokazywanie zmagań dakarowców ma w tym roku telewizja TVP. Relacje z Rajdu Dakar będzie można obejrzeć w Jedynce ("Teleexpress", "Sport" po "Wiadomościach" oraz specjalna kronika tuż po nich), Dwójce ("Pytanie na Śniadanie", "Sport Telegram" oraz specjalna kronika tuż po nim), a także w TVP Sport ("Echa Stadionów", "Sportowy Wieczór", "Sportowa Sobota" i "Sportowa Niedziela")

Wszystkie aktualne informacje, relacjęlive z każdego etapu, wywiady, galerie zdjęciowe, klasyfikacje kibice znajdą na WP SportoweFakty.

Telewizja: jeszcze więcej relacji

Dzięki wzmocnionemu zespołowi produkcji telewizyjnej, nowoczesnym technologiom i środkom produkcji (sygnał w jakości HD, kamery pokładowe, ujęcia super slow motion, itd.), a co za tym idzie atrakcyjnym ujęciom, kanały telewizyjne będą nadawać programy o wyjątkowych walorach:
- W krajach Ameryki Łacińskiej kanał Fox Sports zwiększy czas relacji z Dakaru do 9 godzin dziennie (w 2016 roku było 7 godzin).
- W Paragwaju kanał Paraguay TV nada specjalną relację na żywo z ceremonii startu w Asunción i pierwszego odcinka specjalnego.
- Start motocykli indyjskiej marki Hero zapewnia dostęp do 11 kanałów telewizyjnych w Indiach i ponad miliarda potencjalnych telewidzów, którzy będą śledzić losy zmagań dwóch motocyklistów tej marki.

Media społecznościowe: nowe spojrzenie
Z dwoma milionami polubień, obserwatorów i subskrybcji na Facebooku, Twitterze, Instagramie i Snapchacie, Dakar jest w ciągłym kontakcie ze społecznością internetową. Użyte będą nowe narzędzia, aby zapewnić inne spojrzenie na to wszystko, co dzieje się na trasie, a także za kulisami:
- Zaplanowane transmisje na żywo dla fanów na Facebooku i na Periscope.
- Nowe hashtagi tematyczne: #DakarExplore (sceneria, zabytki w pobliżu trasy, kamery pokładowe i 360 stopni), #DakarInside (spotkania z Markiem Comą), #DakarSabor (specjalności lokalnej kuchni serwowane na biwaku), #DakarNight (życie na biwaku) i #DakarFan (najlepsze zdjęcia dnia zrobione przez fanów).
- Przekaz przy pomocy kamer 360 stopni, klipy wideo zarejestrowane kamerami pokładowymi.

Dakar.com / Aplikacja mobilna: wszystkie oficjalne informacje
31 milionów odsłon podczas edycji 2016 to najlepszy dowód, że oficjalna strona rajdu dakar.com jest idealnym miejscem dla fanów, którzy poszukują kompletnych, oficjalnych informacji z trasy i biwaków, aktualnych klasyfikacji w czasie rzeczywistym, wywiadów z bohaterami dnia czy bogatych galerii zdjęć i klipów wideo. Z kolei aplikacja mobilna (ściągnięta w 2016 roku niemal 420 000 razy) jest doskonałym uzupełnieniem strony internetowej. Ostatnio została przeprojektowana i zoptymalizowana:
- Dostęp do usługi "live tracking" (śledzenie przejazdu załóg) w pełnej wersji na wszystkich smartfonach.
- Nowy spersonalizowany system powiadomień

ZOBACZ WIDEO: Przygoński gotowy na Dakar. "Trenuję od ośmiu miesięcy"
Czy któryś z Polaków stanie na podium Rajdu Dakar 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×