WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rafał Sonik: Będę naciskać do samego końca

Rafał Sonik po czwartym etapie Rajdu Sardynii utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji i zdołał odrobić dwie minuty do prowadzącego Sebastiena Soudaya.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe

Czwarty etap składał się z dwóch odcinków specjalnych. Pierwszy liczył 52,5 km, a drugi 35km. Jak na standardy cross-country to oczywiście znikome odległości, jednak każdy zawodnik na mecie podkreślał, że była to droga przez piekło. - Może oesy były krótkie, ale za to bardzo treściwe. Na finiszu musiałem długo polewać się wodą, bo byłem przegrzany jak silnik Skody 105, po wyjeździe na strome i długie zbocze góry - śmiał się Rafał Sonik.

Obydwie próby pełne były pułapek nawigacyjnych oraz trudnych technicznie fragmentów, pokrytych zdradliwymi kamieniami i głazami. - Już od dwóch lat rozważamy przebudowanie Yamahy 450 na wzór tej, którą ściga się tu Souday i chyba w końcu to zrobimy. Używamy jej co prawda tylko na jeden start w roku, ale wyraźnie widać jakie możliwości daje większy prześwit. Sebastien jedzie bardzo szybko, a mimo to dzieli nas tylko nieco ponad 10 minut. Nie zamierzam więc odpuszczać i zobaczymy, czy wytrzyma presję.

Rafał Sonik uniknął w środę znaczących błędów nawigacyjnych i w rezultacie minimalnie wygrał drugi z odcinków. Kamil Wiśniewski, znów dwukrotnie zanotował trzeci rezultat. - Nasza współpraca układa się bardzo dobrze, bo choć na starcie dzieli nas kilka minut i nie spotykamy się na trasie, to dzielimy się doświadczeniami, obawami i planem jazdy przed ruszeniem na oes oraz w punktach serwisowych. Każdy z nas coś z tego wynosi - podkreślił młodszy z Polaków.

W czwartek zawodników czeka ostatni, piąty etap zmagań, podzielony na dwa odcinki specjalne liczące odpowiednio 70 oraz 74,5 km. Ceremonia zakończenia Rajdu Sardynii odbędzie się w godzinach popołudniowych w miejscowości San Teodoro.

Wyniki IV etapu:
1. sekcja:
1. Sebastien Souday 1:12.22
2. Rafał Sonik +3.21
3. Kamil Wiśniewski +7.40

2. sekcja:
1. Rafał Sonik 49.57
2. Sebastien Souday +0.02
3. Kamil Wiśniewski +3.58

Klasyfikacja generalna:
1. Sebastien Souday 11:14.12
2. Rafał Sonik +12.47
3. Kamil Wiśniewski +6:07.13

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica: Nigdy nie byłem w tak dobrej formie fizycznej

Czy Rafał Sonik wygra Rajd Sardynii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×