Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Gwiazdy rosyjskiej lekkoatletyki walczą o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Rio

68 lekkoatletów z Rosji złożyło wniosek do Trybunału Arbitrażowego do spraw sportu w Lozannie o umożliwienie im udziału w igrzyskach olimpijskich pod ojczystą flagą mimo zawieszenia rosyjskiej federacji lekkoatletycznej.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

Wśród lekkoatletów, którzy ubiegają się o start w Rio de Janeiro są takie gwiazdy rosyjskiej i światowej lekkoatletyki jak: Jelena Isinbajewa (dwukrotna mistrzyni olimpijska i aktualna rekordzistka globu w skoku o tyczce 5,06 m), Iwan Uchow (mistrz olimpijski z Londynu w skoku wzwyż), Daria Kliszyna (dwukrotna halowa mistrzyni Europy w skoku w dal). 

17 czerwca 2016 roku IAAF podtrzymała decyzję o zawieszeniu rosyjskiego związku lekkoatletycznego przynajmniej do czasu zakończenia IO w Rio de Janeiro, ze względu ma licznie nieprawidłowości przy wykrywaniu dopingu za naszą wschodnią granicą.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski pozwolił jednak tym lekkoatletom z Rosji, którzy trenują poza granicami kraju i wykażą, że pozostawali poza rosyjskim system antydopingowym, wystartować na najważniejszych zawodach czterolecia w Brazylii, ale pod neutralną olimpijską flagą.

Na taki scenariusz nie zgadzają się największe gwiazdy reprezentacja Sbornej, które na poprzednich igrzyskach czy inny ważnych międzynarodowych turniejach świeciły pełnym blaskiem i nigdy nie było u nich podejrzenia o stosowanie dopingu. Isinbajewa i 67 innych lekkoatletów pozostanie w niepewności do 21 lipca. Wówczas członkowie Trybunału Arbitrażowego do spraw sportu w Lozannie zdecydują czy ci lekkoatleci, którzy złożyli wniosek, będą mogli wystartować w Rio de Janeiro.

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się 5 sierpnia 2016 roku.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Engel: Nawałka zostanie, nawet jak zmienią się władze (źródło TVP)

Czy rosyjscy lekkoatleci, którym nie udowodniono stosowania dopingu, powinni wystartować w Rio de Janeiro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/Lequipe

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×