Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

IO Rio de Janeiro 2016: sądny tydzień dla reprezentacji Rosji

W czwartek 21 lipca Trybunał arbitrażowy do spraw sportu w Lozannie rozpatrzy odwołanie 68 lekkoatletów z Rosji o uniemożliwieniu im przez MKOL startu w Rio de Janeiro. Tymczasem narodowe agencje dopingowe chcą Rosję w ogóle wykluczyć z udziału w IO.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Flaga olimpijska / Flaga olimpijska

Według informacji dziennikarzy New York Times już dziesięć narodowych organizacji antydopingowych, w tym m.in. z USA, apeluje do MKOL, by ze startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wykluczyć nie tylko rosyjskich lekkoatletów, ale wszystkich sportowców reprezentujących barwy Sbornej.

Kluczowe dla udziału naszych wschodnich sąsiadów w igrzyskach będą 18 i 21 lipca. W poniedziałek na specjalnej konferencji prasowej w Toronto prawnik Richard McLaren, zajmujący się tuszowaniem dopingu w sporcie, przedstawi swój raport na temat wiarygodności zeznań Grigorija Rodczenkowa. Były już szef laboratorium antydopingowego w Moskwie uciekł z kraju i wyjawił na światło dzienne proceder ukrywania przez Rosjan pozytywnych testów dopingowych lekkoatletów z tego kraju.

Jeśli profesor McLaren stwierdzi, że Rodczenkow mówił prawdę, wówczas niemal przesądzone będzie, że w czwartek 21 lipca Trybunał arbitrażowy do spraw sportu w Lozannie oddali sprzeciw rosyjskich lekkoatletów i podtrzyma decyzję MKOL o uniemożliwieniu tym sportowcom startu w Rio de Janeiro pod flagą swojego kraju.

Co więcej realne stanie się wówczas, że prośby krajowych agencji dopingowych o całkowitym wykluczeniu Rosjan z IO MKOL także rozpatrzy pozytywnie. Ceremonia otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 już 5 sierpnia. Najbliższy tydzień może znacząco wpłynąć na postrzeganie najważniejszych zawodów czterolecia.

ZOBACZ WIDEO Paweł Korzeniowski: Rio? Wszystko albo nic (źródło: TVP)

Czy cała reprezentacja Rosji powinna zostać wykluczona z IO w Rio de Janeiro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
nytimes.com
Komentarze (5):
 • yes Zgłoś komentarz
  W 1984 ZSRR i jego otoczenie zrezygnowali z udziału w IO. Teraz może być tak, że odmówią Rosji udziału.
  • jopekpopek Zgłoś komentarz
   Wywalić to się powinno usmenów i ich sługusów. Usmenów nie tylko za szprycowanie się wszystkich sportowców, ale i za krwawą, rozbójniczą działalność wywołującą kolejne
   Czytaj całość
   awantury i miliony ofiar : Upadlina, Syria, Libia, Irak..... Dziesięć krajów chce wykluczenia Rosji, hahaha Szatany Zjednoczone i lachociągi : Upadlina, Polska, Litwa i inne podobne kundle. Rosjo trzymaj się i zbieraj haki na sk...ów w tym polskich lekkoatletów gdzie koks się przelewa.
   • Andrzej Janusz Maraszkiewicz Zgłoś komentarz
    dlaczego w minionych latach nie wypieprzano amerykańskich lekkoatletów gdy odkrywano stosowania przez nich koksu... dlaczego Rosja wtedy nie wrzeszczała aby reprezentację jankesów nie
    Czytaj całość
    dopuścić do olimpiad?
    • GreatDeath Zgłoś komentarz
     Jeszcze zbanować wszystkich amerykańskich i jamajskich sportowców i będzie w miarę czysto.
     • Andreas Hendzel Zgłoś komentarz
      Czy tylkop rosjanie biorą środki dopingujące ? Proszę badać wszystkie reprezentacje i jeśli w jakiejś będzie u kogoś pozytywny wynik to wykluczyć wszystkich. To będzie uczciwe.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×