To oni tworzyli historię. Poczet mistrzów i medalistów igrzysk olimpijskich w tenisie

Marcin Motyka

Londyn 2012

Tenisowe zmagania na londyńskich igrzyskach miały wyjątkowy entourage. Rozgrywane były na kortach Wimbledonu, zaledwie kilka tygodni po zakończeniu The Championships. Tenisiści oraz tenisistki stanęli na wysokości zadania i sam turniej dostarczył wielu emocji.

Lecz, niestety, finały singla rozczarowały. W turnieju męskim Andy Murray pokonał 6:1, 6:2, 6:4 Rogera Federera, który - wreszcie - zdobył medal w grze pojedynczej. Z kolei wśród pań Serena Williams oddała zaledwie gema Marii Szarapowej. Podobnie jak w Sydney i w Pekinie, złoto w deblu wywalczyły siostry Williams.

W Londynie po 88 latach rozegrano również turniej gry mieszanej. Najlepszy okazał się białoruski duet Maks Mirny / Wiktoria Azarenka, który w finale pokonał Murraya i Laurę Robson.