Rio 2016: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokazały charakter i skuteczność

W swoim pierwszym meczu podczas igrzysk olimpijskich w Rio polskie siatkarki plażowe Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zaliczyły efektowny powrót i pokonały Amerykanki 2:1. Polki były znacznie skuteczniejsze w ataku i to dało znakomity efekt.

Olga Krzysztofik
PAP/EPA / Antonio Lacerda

Pierwszy set w wykonaniu Biało-Czerwonych nie był zbyt udany. Problemy w przyjęciu miała Kinga Kołosińska, na której Amerykanki zdobyły dwa asy serwisowe jeszcze przed półmetkiem odsłony. Do tego dochodziła niska skuteczność ataku i porażka 14:21 stała się faktem.

Już początek drugiej partii dawał nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Polki zaczęły serwować na wyższą z amerykańskiej pary, Lauren Fendrick, która potem miała problemy z przebiciem się przez blok Kołosińskiej. Na trudnej zagrywce i czujnej grze na siatce Polki oparły swoją grę, co zaowocowało wygraną 21:13.

Tie-break zawsze jest loterią. W decydującej odsłonie Kołosińska dobrze blokowała, a Monika Brzostek była bardzo aktywna w defensywie. Biało-Czerwone objęły wysoką przewagę, a potem tylko przypieczętowały pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Na przestrzeni całego pojedynku z parą Lauren Fendrick/Brooke Sweat polskie siatkarki ryzykowały zagrywką, co im się opłaciło w dwóch ostatnich setach. Przede wszystkim nasze reprezentantki lepiej spisały się w ataku, ich skuteczność w tym elemencie wyniosła 47 proc., natomiast rywalek tylko 38 proc.

W następnym spotkaniu para Kołosińska/Brzostek zmierzy się z rosyjskim duetem Jekaterina Birłowa/Jewgenia Ukołowa. Mecz odbędzie się we wtorek 9 sierpnia, rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego.