Rio 2016. Zagraniczne media po meczu Polska - Niemcy: Biało-Czerwoni bez jakości, Wolff zrobił różnicę

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w swoim drugim meczu w trakcie igrzysk olimpijskich przegrała z Niemcami 29:32. Co po tym spotkaniu piszą zagraniczne media?

Tomasz Rosiński
"IHF"

"IHF": mistrz Europy z drugą wygraną

Niemcy kontynuują swoje świetne występy i odnieśli zasłużone zwycięstwo z Polakami w drugiej kolejce igrzysk olimpijskich.

Mecz na początku był wyrównany, ale z czasem różnicę zaczął robić niemiecki bramkarz Andreas Wolff (8:5). Polska wróciła do gry w 21. minucie, kiedy to wyrównująca bramkę rzucił Kamil Syprzak (11:11).

Później czerwoną kartkę otrzymał Christian Dissinger, ale to nie wpłynęło źle na niemiecką drużynę. Mistrzowie Europy byli skuteczni w ataku (80 procent) i w drugiej połowie wypracowali sobie pięć trafień przewagi.

Biało-Czerwoni doszli swoich rywali na jedną bramkę (21:22), ale ostatni kwadrans był pod kontrolą Niemców, którzy wygrali różnicą trzech goli (32:29) - obwieścił serwis Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).