WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

"Gazeta Pomorska": Adrian Zieliński również został przyłapany na dopingu

Według doniesień "Gazety Pomorskiej" po Tomaszu Zielińskim także jego starszy brat Adrian Zieliński został przyłapany na dopingu. Jeżeli informacje te okażą się prawdziwe, może to oznaczać zawieszenie całej federacji.
Michał Bugno
Michał Bugno

We wtorek potwierdzono informacje o tym, że polski sztangista Tomasz Zieliński został złapany na dopingu. 25-latka wykluczono z polskiej reprezentacji olimpijskiej. Adrian Zieliński, który jest mistrzem olimpijskim z Londynu, bronił brata, przekonując, że wykazana przez próbki A i B obecność w jego organizmie nandrolonu jest pomyłką.

- Przed wyjazdem był badany co tydzień. To niewytłumaczalne, żeby wpadł tu na kontroli - mówił wczoraj starszy z braci Zielińskich. - W Polsce był "czysty", a tu okazał się "brudny". Jakim cudem? Kontroler powiedział nam, że Tomek musiał wziąć zastrzyk tuż przed wyjazdem. A ja przecież od 10 lat jestem z nim na wszystkich zgrupowaniach, wspólnie mieszkamy, robimy wszystko razem...

- Tomek musiałby być skończonym idiotą, żeby wziąć substancję, która zaczyna działać po 5-6 tygodniach, a utrzymuje się w organizmie przez 18 miesięcy. Brazylia to trzeci świat - dodał Adrian Zieliński.

Według doniesień "Gazety Pomorskiej" w środę sam również został przyłapany na dopingu. Taką informację przekazał tej redakcji podpułkownik Dariusz Bednarek, wiceprezes CWSZ Zawisza Bydgoszcz.

Oświadczenie w sprawie wydał Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. 

"Polski Związek Podnoszenia Ciężarów NIE POTWIERDZA informacji na temat wyników kontroli antydopingowej Adriana Zielińskiego. Nie otrzymaliśmy, żadnego pisma w wyżej wymienionym temacie, dlatego do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy nie będziemy jej komentować."

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Majewski znów zdobędzie medal na igrzyskach? Padły szczere słowa

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Pomorska

Komentarze (45):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Zbigniew Hruszowiec 0
  Zapewne kolega "po sztandze" im to serwował!!!!Z zazdrości!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Marek Szuwarek 0
  Buahaha !!!!!!!!!!!!!! Noo tak!!~!
  Hero Nareszcie jakieś pozytywne wyniki Polaków na Igrzyskach.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Ireneusz Cichy 0
  Zwisa mi, kto co bierze. Uważam, że prawie wszyscy coś tam biorą, tylko nie wszyscy dają się złapać, albo nie wszystkich chcą złapać. Chodziło mi o wyniki sportowe- efekt końcowy.
  Tomasz Kilichowski wycieczke? wtf może mi jeszcze powiesz, że Majka nigdy w życiu nie brał żadnych sterydów :P hahah Otwórz oczy, poszerz wiedzę i zastanów się nad tym co piszesz
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (42)
Pokaż więcej komentarzy (45)
Pokaż więcej komentarzy (45)
Pokaż więcej komentarzy (45)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×