Rio 2016: awans Nigerii wbrew kłopotom. Gol i asysta Johna Obi Mikela

Reprezentacja Nigerii awansowała do półfinału turnieju piłki nożnej mężczyzn dzięki zwycięstwu 2:0 z Danią. Udział przy obu golach miał John Obi Mikel.

John Obi Mike Getty Images / Bruno Zanardo / John Obi Mike

Wyniki reprezentacja Nigerii są coraz lepsze im trudniejsze przygody przeżywa na igrzyskach olimpijskich. Na pierwszy mecz Afrykanie dotarli ledwie kilka godzin przed wyjściem na boisko z powodu braku samolotu ze Stanów Zjednoczonych. Nigeryjczycy grozili bojkotem przed ćwierćfinałem z powodów finansowych. Ostatecznie zagrali i zwyciężyli z Danią.

Pierwszego gola dla Nigerii zdobył John Obi Mikel. To senior wspierający reprezentację olimpijską, którego nie trzeba przedstawiać. Blisko 10 lat temu trafił do Chelsea Londyn jako wielki talent. Nie rozwinął się na miarę oczekiwań, ale w Brazylii potrafi zrobić różnicę. W 16. minucie Mikel przymierzył celnie na 1:0.

W 59. minucie Mikel asystował przy golu na 2:0 Aminu Umara. Dania nie była w stanie odpowiedzieć. Co prawda miała większe posiadanie piłki i więcej strzałów celnych, ale do siatki trafiali tylko rywale.

Wcześniej z awansu do półfinału cieszyli się Niemcy, a o pozostałe dwa miejsca zagrają Korea Południowa z Hondurasem oraz Brazylia z Kolumbią.

Nigeria - Dania 2:0 (1:0)
1:0 - John Obi Mikel 16'
2:0 - Aminu Umar 59'