Rio 2016. Tenis stołowy: Polacy przegrali z Japonią i odpadli

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Reprezentanci Polski stoczyli aż pięć pojedynków z Japończykami, ale ostatecznie przegrali w 1/8 finału. Biało-Czerwoni zakończyli zatem swój udział w turnieju na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro już w pierwszej rundzie.

Wang Zeng Yi miał udane otwarcie pojedynku z Maharu Yoshimurą. Nasz zawodnik wygrał pierwszego seta, ale w kolejnych musiał już uznać wyższość przeciwnika. Wprawdzie Polak nie składał broni i dzielnie walczył, lecz to nie wystarczyło. W drugim starciu przegrał z kolei Jakub Dyjas.

Dopiero w grze podwójnej nastąpiło przełamanie. Zeng Yi i Daniel Górak po pięciosetowym boju pokonali Japończyków. Biało-Czerwoni doprowadzili nawet do remisu w tym meczu, bo swoją konfrontację wygrał też Dyjas. Niestety, w decydującej odsłonie nie zawiódł Jun Mizutani, który okazał się lepszy od Góraka.

Japonia - Polska 3:2 Maharu Yoshimura - Wang Zeng Yi 3:1 Jun Mizutani - Jakub Dyjas 3:1 Koki Niwa / Maharu Yoshimura - Daniel Górak / Wang Zeng Yi 2:3 Koki Niwa - Jakub Dyjas 1:3 Jun Mizutani - Daniel Górak 3:1

Wyniki pozostałych meczów: Chiny - Nigeria 3:0 Wielka Brytania - Francja 3:2 Szwecja - USA 3:0 Brazylia - Korea Południowa 0:3 Australia - Hongkong 0:3 Portugalia - Austria 1:3 Tajpej - Niemcy 1:3

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": twarze Rio de Janeiro (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: