Rio 2016: Sobotnie starcia Polaków. Jóźwik, Włoszczowska, Lićwinko na żywo. Transmisja TV, stream online

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP /  / Maja Włoszczowska to mistrzyni świata z 2010 roku
PAP / / Maja Włoszczowska to mistrzyni świata z 2010 roku
zdjęcie autora artykułu

W sobotę Polska będzie miała kilka szans medalowych w postaci startów Joanny Jóźwik, Kamili Lićwinko czy Mai Włoszczowskiej. Transmisje TV na antenach TVP 1, TVP 2 i TVP Sport. Stream online w sport.tvp.pl.

Pierwszym występem Polek i Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w sobotę będą zmagania kajakarskie. W finale K4 na 500 metrów wystartują: Edyta Dzieniszewska, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja i Marta Walczykiewicz. Ten wyścig o godzinie 14:00. O 14:14 w finale C2 na 1000 metrów pojawią się panowie: Mateusz Kamiński i Michał Kudła.

O 17:30 w Brazylii na trasie wyścigu w kolarstwie górskim pojawi się Maja Włoszczowska. Polak to bardzo utytułowana zawodniczka i z pewnością jej celem jest krążek olimpijski.

W sobotę nie zabraknie również polskiego reprezentanta w pięcioboju nowoczesnym. Szymon Staśkiewicz o 17:00 rozpocznie rywalizację na basenie olimpijskim. O 19:00 spróbuje swoich sił w szermierce, o 20:30 w jeździe konnej, a o 23:00 w biegu ze strzelaniem.

O godzinie 15:00 rozpoczną się zmagania zapaśników. Jako pierwszy na matę wyjdzie Zbigniew Baranowski, który będzie rywalizował w kategorii do 86 kilogramów. Ewentualny finał o godzinie 22:38. W kategorii do 125 kilogramów będzie można oglądać Roberta Barana. Finał rozpocznie się o 23:31.

W nocy z soboty na niedzielę na stadionie lekkoatletycznym też pojawią się Polacy. Jako pierwsza o medal powalczy Kamila Lićwinko. Finał skoku wzwyż rozpocznie się o godzinie 1:30. W finale biegu na 800 metrów zobaczymy Joannę Jóźwik. Ten start o godzinie 2:15. Ponadto w Rio de Janeiro pobiegną jeszcze dwie sztafety 4x400 metrów. W kobiecej drużynie mogą pojawić się: Iga Baumgart, Martyna Dąbrowska, Małgorzata Hołub, Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz, Ewelina Ptak. Natomiast w męskiej: Rafał Omelko, Jakub Krzewina, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Karol Zalewski. Sztafety rozpoczną się odpowiednio o 3:00 i 3:35.

ZOBACZ WIDEO Włoszczowska na trasie. Zobacz co czeka Polkę (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: