WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
)

Rio 2016: prawdziwa plaga niepowodzeń. W tych dyscyplinach Biało-Czerwoni zawiedli

Na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro polecieli z nadziejami na dobry wynik oraz na medale. Niestety, w kilku dyscyplinach poszło nam wręcz koszmarnie. Sprawdź, w których Biało-Czerwoni spisali się najgorzej.
Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski

Siatkówka 

Mistrzowie świata z 2014 roku nie zdołali awansować nawet do półfinału turnieju w Rio de Janeiro. To kolejny nieudany występ Biało-Czerwonych na igrzyskach olimpijskich. W Londynie nasza drużyna również spisała się znacznie poniżej oczekiwań. Tymczasem apetyty były ogromne. Zespół Stephane'a Antigi miał w Brazylii walczyć o medal, a odpadł w ćwierćfinale po kiepskim spotkaniu z Amerykanami.

Jak oceniasz postawę Polaków na igrzyskach w Rio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (11):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • peppep 0
  Polscy mieli szanse medalowe w 114 startach (wiele z nich było wieloosobowych zatem to było około 150 zawodników z szansami na medal i ok. 185 z szansami na ósemkę).
  Owszem wiele z tych szans to szanse od 1 % do 5 % ale takie mało realne szanse miały by nie jechać ? haha. To jakby takie ,,drobne szanse" nie pojechały to wówczas byśmy mieli 9 medali, bo Michalik i Nowacka miały po 3 % szans na medal. Nowacka to wielka zawodniczka zdobywczyni PS dwa lata temu z z tamtej perspektywy wielka szansa, ale po tym przyszły drobne i jedna straszna kontuzja po której jej szanse przed startem spadły do 3 %.

  Potrzeba surowszych minimów ? Niestety tak może pisać tylko ktoś kto nie ma pojęcia o sporcie, o budowaniu szczytu formy który w 95 % przypadków może być tylko jeden w roku. Drastycznie surowe minima oznaczały by że 98 % zawodników (poza wielkimi zawodnikami) musiałaby zbudować szczyt formy na okres kwalifikacji po to aby w ogole jechać, a na IO pojechali by już tylko na wycieczkę, co zniweczyło by mnóstwo szans medalowych. Zresztą ten problem i tak dotyczy około połowy składu na IO przy tych minimach które były stąd też wielu słabszych zawodnikow na imprezie docelowej prezentuje zawsze poziom daleki od maksymalnego (bo dla nich docelowe są ,,kwalifikacje"). PZLA np popełnił wielki bład bo ostatecznie puścili prawie każdego z minimami IAAF, a wcześniej zrobili surowsze minima przez co wygenerowali niepotrzebne szczyty formy PRZED. To samo pływacy.

  Krystian Bator Dokładnie, minima powinny być tak skonstruowane żeby jechali tylko ci co mają szanse walczyć o czołową 8. Wysłaliśmy ponad dwustu sportowców z czego ok. 20 miało szanse na medale. Najbardziej wpieniła mnie jedna z plywaczek zadowolona z ok. 20- stego miejsca. Powinniśmy też postawić na konkretne konkurencje jak np. wiosła, kajaki, niektóre lekkoatletyczne. Nie ma sensu inwestować w coś gdzie i tak wielkich szans nie mamy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Riorwar 0
  Jak Amerykanie, Brytyjczycy czy Chińczycy mają w każdej dyscyplinie np. po 10 kandydatów do medalu, a my po jednym czy po dwóch, to nie ma się co dziwić, że nie jesteśmy zbyt wysoko w klasyfikacji medalowej.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Riorwar 0
  >zawiedli
  Za każdym je.anym razem. Najpierw na różnych stronach wiesza się naszym złote medale na szyjach jeszcze przed rozpoczęciem zawodów (nawet jak zawodnicy otwarcie mówią, że o jakikolwiek medal może być ciężko), a potem nagle okazuje się, że zawiedli, bo nie spełnili wymagań różnych dziennikarzyn. Potencjał w różnych dyscyplinach mamy jaki mamy, tylko tu trzeba zmienić praktycznie wszystko (począwszy od szkolenia).
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)