Kolejne medale Polaków! To nasze najlepsze igrzyska paraolimpijskie od 12 lat!

Anna Harkowska i Janusz Rokicki zdobyli srebrne medale na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Do tego w finale turnieju tenisa stołowego są Biało-Czerwone, co oznacza, że już teraz mamy na swoim koncie więcej medali niż w Londynie!
Patryk Kurkowski

Anna Harkowska fantastycznie spisała się w drugiej części dystansu. Polka rozpoczęła przeciętnie, po 30 kilometrach była na osiemnastym miejscu, ale później dała z siebie wszystko i... została wicemistrzynią paraolimpijską. To jej drugi medal w Rio. Wcześniej również zdobyła srebro, ale w jeździe indywidualnej na czas. Ogółem to jej piąty medal wywalczony na igrzyskach. Cztery lata temu zdobyła trzy srebrne krążki.

Janusz Rokicki również powtórzył wyczyn z Londynu oraz Aten. Nasz reprezentant ponownie został wicemistrzem w pchnięciu kulą. 42-letni zawodnik miał udany początek rywalizacji, ale potem do gry wkroczył Guoshan Wu z Chin, który pchnął najdalej w tym sezonie. To właśnie on zdobył złoto.

Biało-Czerwoni w Rio de Janeiro uzbierali już 36 medali - 7 złotych, 18 srebrnych i 11 brązowych. Na dodatek przynajmniej srebrny krążek dopiszą też nasze tenisistki stołowe, które w sobotę będą walczyć o złoto w rywalizacji drużynowej. Tym samym już teraz możemy napisać, że Polacy zanotują najlepsze igrzyska od 12 lat (pod względem liczby zdobytych medali; w Pekinie 30, w Londynie 36), kiedy to w Atenach uzbierali aż 54 medale.