• 25:16
  • 18:25
  • 25:22
  • 13:15

Dziękujemy za wspólnie spędozny czas i zapraszamy na kolejny mecz w Maracanazinho. Amerykanie będą mierzyli się z Francuzami.

Pierwsza porażka Biało-Czerwonych stała się faktem. Kolejny mecz rozegrają już w poniedziałek przeciwko Kubie. Już teraz zapraszamy na poniedziałkowe spotkanie!

Niestety Polacy przegrywają wymianę z Rosją 3:2. Mimo porażki Polacy zajmują lokatę wyżej w grupowej tabeli.

"Nic się nie dzieje, nanana, jaki tu spokój..." świewają kibice w Maracanazinho. Polacy bojowo nastawieni!

Oj nerwowo się zrobiło w szeregach Rosji. Kolejny czas Alekno.

Znów Kubiak! Trzy meczbole obronione!

Czas dla Alekno.

Przed chwilą na boisku zameldował sie Kubiak i jak na kapitana przystało podrywa drużynę do gry.

Jeszcze Bartosz Kurek przedłuża szanse Polaków.

Kończy Aleksander Wołkow. Cztery meczowe dla Rosji.

Tym razem Łomacz lepiej do Bieńka i ten kończy bez problemu.

Czas dla Antigi.

Kończy Kliuka. Ostatnia chwila Polaków na odwrócenie losów seta.

Fatalne rozegranie Łomacza, Bieniek był bez szans na skończenie piłki.

A Michajłow jak psuł nerwy Polaków, tak psuje nadal. Kończy na prawym skrzydle.

Kończy Mateusz Mika. Wyczekiwany kończący atak przyjmującego.

Ależ okazję na kontakt z rywalem zmarnował Mateusz Mika! Polacy mieli wszystko po swojej stronie, aby ustanowić wynik na 7:8, a przyjmujący Lotosu Trefla wybił piłkę metr poza linię końcową w ataku.

Polacy skaczą, próbują blokować ale nie wychodzi. Najgorsze jest to, że problem polega na tym, że do ataków Rosjan po prostu nie doskakują...

Zamiana stron boiska.

Po przerwie Rosjanie podają pomocną dłoń Polakom i popełniają błędy.

Bartosz Kurek ma na swoim koncie 37 punktów obecnie. Jeżeli dobije do 40 to pobije rekord Niemca - Georga Grozera w indywidualnej zdobyczy punktowej sprzed czterech lat!

Rosjanie odskakują na 3 oczka. Antiga prosi o czas.

Bartosz Kurek zablokowany... Najwyższy czas, żeby któryś z Polaków pomógł Kurkowi w ofensywie.

Brawo Rafał Buszek. Rosjanie nie mogą znaleźć recepty na przyjmującego mistrzów Polski.

Początek seta i od razu zacięta rywalizacja. A po stronie Polaków Bartosz Kurek nie schodzi z wysokiej skuteczności.

Zaczynamy tie-breaka, a Kubiaka jak nie było tak nie ma. W jego miejsce Rafał Buszek.

Mecz niczym sinusoida. Warto powtórzyć sondę, po czterech setach spotkania:

Kto wygra piątego seta meczu Polska - Rosja?

Kapitany Bartosz Kurek! Doprowadził niemal w pojedynkę do remisu i tie-breaka w meczu z Rosją!

I znów Kurek! Grzegorz Łomacz niczym Fabian Drzyzga podczas sezonu ligowego w Asseco Resovii Rzeszów, wszystko co ma w górze posyła do Bartosza Kurka a ten kończy niczym rasowy kiler!

Bartosz Kurek z 33 punktem w meczu!

Michajłow obija blok Polaków.

Znów Bartosz Kurek w akcji. Warto przytoczyć, że po pierwszym secie Kurek miał niewiele ponad 30 proc. skuteczności w ataku, obecnie jest to ponad 60.

Kurek po raz kolejny w roli głównej.

Tietiuchin atakuje prosto w siatkę!

Czyżby Tietiuchin wystraszył się Kurka?! W ostatniej akcji to Wołkow pojedynczym próbował powstrzymac polskiego atakującego. Próbował.

Michajłow zablokowany!

Dmitrij Wołkow za Kliukę na przyjęcie. Delikatnie mówiąc - odważna decyzja Alekno.

Po raz drugi Bartosz Kurek lepszy od Tietiuchina w pojedynku 1:1.

Siła razy ramię. Bartosz Kurek melduje się na prawym.

Rafał Buszek z prawego, Rafał Buszek z lewego... Kolejny punkt najstarszego siatkarza polskiego zespołu.

Michajłow potężnie ze skrzydła.

Rozkręca się Rafał Buszek. Co prawda wygląda jakby bił z zamkniętymi oczami, ale najważniejsze, że skutecznie!

Brawo Rafał Buszek. Czyżby powtórka z meczu z Argentyną? Przyjmujący ZAKSY zachwyci i przechyli szalę zwycięstwa na stronę Polaków?

Polacy grają dobrze, ale cały czas popełniają zbyt wiele błędów. Przy tylu pomyłkach walka punkt za punkt nie wróży dobrze dla Biało-Czerwonych.

Świetna obrona Buszka, ale jeszcze lepsza kontra Kliuki. Zapowiada się emocjonujący set.

Rosjanie taktyką próbują stłumić Kurka. Zostawiają mu około metra na skrzydłach zmuszając go do zbicia po prostej, w której często popełnia błędy. Jak na razie nie daje się przełamać i kończy to co ma przed sobą.

Świetne zbicie Kliuki po prostej. Kurek na bloku poczuł conajwyżej wiaterek po ataku rywala.

Niestety, po ataku Tietiuchina i bloku Wołkowa Polska traci bezpieczną przewagę.

Świetna kontra Polaków! Do walki próbuje poderwać Bartosz Kurek.

Korzystając z krótkiej przerwy zachęcamy do zapozania się z akcją "główką" Wierbowa z pierwszego seta, o której pisaliśmy.

Czwarty punkt z rzędu Polaków! As serwisowy Bartosza Kurka!

Wolwicz się zagapił w obronie, a Nowakowski wykorzystał piłkę na kontrze.

Błąd Rosjan i kończący atak Kurka. Polacy trzymają wynik w granicach remisu.

Słabe rozpoczęcie Polaków... Artem Wolwicz powstrzymuje Nowakowskiego na środku.

Na przyjęciu Antiga wychodzi z duetem Mika - Buszek, a na środku Nowakowski - Bieniek. Roszady u Biało-Czerwonych.

Skoro Rosja wygrała pierwszego seta do 18, Polacy drugiego do 16, a trzeciego Rosjanie znów do 18... To czwartego wygrają Polacy do 16?

Choć w końcówce partii, Polakom udało się nadgonić delikatnie wynik, Rosjanie nie pozostawili złudzeń kto był lepszy w trzeicm secie i pewnie wygrali do 18.

Aleksander Wołkow kończy na środku siatki. Karol Kłos bez szans z vis-a-vis.

Tietiuchin z drugiej linii, a Polacy nie wiedzą co się dzieje.

Grankin coraz pewniej czuje się na rozegraniu.

Każdy punkt zdobywany przez Polaków sprawia im ogromny wysiłek. W ostatniej akcji skończył Mateusz Bieniek - może to on, który świetnie zadebiutował właśnie w meczu przeciwko Rosji poderwie Polaków do walki?

Wolwicz w końcu psuje i wyprowadza tym samym Polaków z fatalnego ustawienia.
Mika zablokowany na lewym skrzydle przez Michajłowa.
Po raz kolejny zawiodło przyjęcie... Na zagrywce "szaleje" Wolwicz, a jego floatów nie potrafi przyjąć Michał Kubiak.
W międzyczasie Rosjanie odskoczyli Polakom na 4 oczka. Biało-Czerwoni mają coraz większe problemy w defensywie.

Przepraszamy za chwilowy brak relacji live. Nastąpiły niewielkie problemy techniczne.

Jak na razie obie ekipy wymieniają sie uprzejmościami i punktami. Błędy po obu stronach siatki.

W trzecim secie Alekno wrócił do podstawowego ustawienia.

Według dotychczasowych statystyk najlepszym punktującym Biało-Czerwonych jest Bartosz Kurek (8 punktów). Drugi w zdobyczach punktowych jest Mateusz Mika - 5 oczek.

Piękna partia w wykonaniu Polaków! Ostatnia piłka należała do kapitana - Michała Kubiaka, który choć fatalnie sobie radził na przestrzeni całego seta, w ostatniej akcji nie zawiódł.

Bartosz Kurek w kontrze i setowa dla Polski.

Fatalne rozegranie Łomacza do Kubiaka... Na szczęście w bloku sytuacje ratuje Mateusz Bieniek.

Błąd Bakuna! Kurek nie schodzi z linii 9. metra.

Najpierw Kurek zagrywa, a później wykańcza kontrę.

Skutecznie Kliuka, jednak przewaga Polaków jest w dalszym ciągu bardzo duża.

Sporo szczęścia po polskiej stronie, po roszadach wprowadzonych przez Alekno. Kończy Mateusz Bieniek.

Zmiana w na boisku schodzi:Siergiej Tietiuchin wchodzi:Dmitrij Wołkow.

Zmiana w na boisku schodzi:Siergiej Grankin wchodzi:Igor Kobzar.

Zmiana w na boisku schodzi:Maksim Michajłow wchodzi:Konstantin Bakun.

Jegor Kliuka i dwa punkty w serii dla Rosji.

Nie dawajmy się obijać! - grzmiał na przerwie Władimir Alekno. Nie da sie ukryć, że blok rosyjski od jakiegoś czasu daje więcje dobrego niż złego Polakom.

Najpierw Polacy podbijają atak Michajłowa, a w szaleńczej kontrze kończy Kubiak. Polacy wracają na właściwe tory.

Kolejna dobra zagrywka Michajłowa i punkt dla Rosji.

Jeżeli tak wygląda Maksim Michajłow bez formy - wracając po kontuzji, to lepiej żeby Polacy nie trafili na Rosjan w dalszym etapie turnieju... Ponad 100 km/h zagrywka atakującego Rosji.

Wołkow punktuje na środku siatki.

Ależ akcja po stronie rosyjskiej. Kliuka kończy z pipe'a na czystej siatce, w obronie Polacy jedynie odprowadizli piłkę wzrokiem.

Jak nie da rady po skosie, to polski atakujący bije pod górę po prostej. To przynosi efekty.

Kurek próbował i próbował, a dopiero Mika skończył. Pięć oczek przewagi Biało-Czerwonych.

Wolwicz został przy Kłosie na środku, a Mika bez problemu na pojedynczym kończy na lewym skrzydle.

Mateusz Bieniek zapunktował serwisem. Aleksiej Wierbow nie dograł piłki do Grankina... głową.

Bloku ewidentnie nie było, ale czy Kubiak dotknął niechcący w próbie obrony to penwie tylko on wie.

Pierwszy challenge w dzisiejszym spotkaniu. Alekno sprawdza, czy atak Kliuki dotknął polski blok.

Kubiak psuje zagrywkę i potwierdza, że dzisiaj to nie jest jego dzień.

Kończy Kliuka na pograniczu błędu.

As Grzegorza Łomacza! Polacy ewidentnie ochłonęli z emocji, co widać w ich grze.

Ależ czapa! Bartosz Kurek powstrzymuje blokiem Tietiuchina!

Czas dla Rosji.

Kolejny błąd Rosjan. Władimir Alekno zaczyna tracić cierpliwość.

Jegor Kliuka niby z drugiej linii, ale jakby z lewego skrzydła... Grunt, że popełnił błąd przejścia linii 3 metra i punkt ląduje na konto Polaków.

Brawo Karol Kłos. Polski środkowy otwiera wynik drugiej odsłony.

Warto zauważyć, że Polacy oddali aż 10 punktów rywalowi w pierwszej partii... W drugiej Antiga wraca do podstawowego składu, z Kurkiem, Kłosem, Kubiakiem i Łomaczem.

Jak dotąd zasadnicza różnica między zespołami polega na tym, że Polacy grają bardzo nerwowo. Już w pierwszych minutach spotkania boisko opuścił kapitan Michał kubiak, a reszta również nie może się odnaleźć na boisku.

Dawid Konarski psuje zagrywkę. Pierwszy set pada łupem podopiecznych Władimira Alekno.

W końcu coś skutecznego Polacy zmajstrowali na środku. W roli głównej Drzyzga z Bieńkiem. Kolejna setowa dla Rosji.

Nowakowski dobrze rozbija defensywę Rosji, ale Polacy nieczujni w pierwszej linii. Grankin kiwa tuż za siatkę.

Kończy Rafał Buszek.

Zablokowany Maksim Michajłow!

Zmiana w na boisku schodzi:Bartosz Kurek wchodzi:Fabian Drzyzga.

Zmiana w na boisku schodzi:Grzegorz Łomacz wchodzi:Dawid Konarski.

Po przerwie Wolwicz punktuje na środku. Po polskiej stronie Antiga sprawdza ustawienie z Drzyzgą i Konarskim.

Czas dla szkoleniowca reprezentacji Rosji.

Po raz pierwszy od dawna Polacy po raz pierwszy zdobywają dwa punkty z rzędu.

Zmiana w na boisku schodzi:Karol Kłos wchodzi:Piotr Nowakowski.

Szybka piłka do Miki i Wolwicz nie zdążył z blokiem.

Rozkręca się Maksim Michajłow i punktuje w serii.

Rosjanie wyciągają pomocną dłoń i dotykają siatki przy próbie bloku na Kurku.

Teraz Grzegorz Łomacz miał dobrze dograną piłkę, a znów podjął złą decyzję. W kontrze Michajłow.

Stephane Antiga prosi o drugi czas.

Nawet Siergiej Grankin zaczął punktować Polaków. Coraz więcej nerwów u naszych.

Polacy fatalnie w defensywie...

Zmiana w na boisku schodzi:Michał Kubiak wchodzi:Rafał Buszek.

Maksim Michajłow pokazał, że też jest na boisku.

Rosjanie coraz pewniej. Siergiej Tietiuchin po słabym początku teraz daje się we znaki Polakom.

Na problemy Bartosz Kurek.

Czas dla Antigi, a w Maracanazinho kibice bawią sie w rytmie "Kalinki".

Nieporozumienie po polskiej stronie... Biało-Czerwoni nieco podłamani, a Rosjanie w coraz lepszych humorach.

Pierwszy atak Kłosa i od razu zablokowany. Powstrzymał go ten, o którym wspominaliśmy przed meczem - Artem Wolwicz.

As serwisowy Bartosza Kurka!

Michał Kubiak z pipe'a. Jak na razie Łomacz prowadzi grę tylko przez niego. Jakby chciał uśpić blok rywala.

Siergiej Tietiuchin w ofensywie jak na razie zawodzi, ale w obronie pokazuje się z jak najlepszej strony.

Słaby start Tietiuchina. Najpierw psuje atak, a teraz z linii 9. metra nie trafia w boisko Polaków.

Nie dogadał sie Kubiak z Łomaczem. Kapitan Biało-Czerwonych minął się z piłką w ataku.

Float Kłosa sprawia problemy rosyjskiej defensywie. Punkt bezpośrednio ląduje na koncie Polaków.

W odpowiedzi Kurek potężnie z prawego skrzydła.

Michał Kubiak powstrzymany na lewym skrzydle z sytuacyjnej piłki.

Pierwsza akcja i od razu błąd Rosjan. I to tego najbardziej doświadczonego - Siergieja Tietiuchina.

Jako pierwszy piłkę do gry będzie wprowadzał Mateusz Mika.

Sprawiedliwymi polsko-rosyjskiej batalii będą Fabrizio Pasquali z Włoch oraz Juraj Mokry ze Słowacji. Zaczynamy!

Wyjściowe szóstki:

Polska: Łomacz, Kurek, Kubiak, Kłos, Bieniek, Mika, Zatorski (libero)

Rosja: Michajłow, Grankin, Tietiuchin, Kliuka, Wolwicz, Wołkow, Wierbow (libero)

W ramach przypomnienia, Rosjanie to obecni obrońcy tytułu mistrzów olimpijskich.

Kto twoim zdaniem wygra mecz?

Analizując grę Rosjan w Rio, największym zagrożeniem dla Polaków zdaje się być nie ten, który najwięcej punktuje - Maksim Michajłow, a ten który najwięcej blokuje - Artem Wolwicz.

Wolwicz mierzy 212 cm i zalicza się do topowych środkowych rosyjskiej Superligi, a od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Zenita Kazań. W ostatnim meczu igrzysk jego zespół zrobił 17 punktowych bloków, 8 z nich należało właśnie do niego.

Dzisiejszy rywal Polaków - Rosja, nie ma takiego komfortu. Obecnie ma na swoim koncie bilans 2 zwycięstwa i 1 porażka. Wygrali z reprezentacją Egiptu oraz Kuby, natomiast z Argentyńczykami nie mieli za wiele do powiedzenia i musieli przełknąć gorycz porażki 1:3.

Jak dotąd podopieczni Stephane’a Antigi radzą sobie koncertowo w grupowej rywalizacji. Najpierw odprawili Egipcjan 3:0, później w dramatyczny sposób pokonali Iran 3:2, a w trzecim meczu wygrali ze świetnie prezentującymi się Argentyńczykami 3:0.

To właśnie zwycięstwem nad kolektywem Julio Velasco Biało-Czerwoni przypieczętowali swój awans do ćwierćfinału turnieju i do rywalizacji z Rosją mogą podejść wyjątkowo pewni siebie.

W oczekiwaniu na spotkanie zachęcamy do zapoznania się z tekstem zapowiadającym spotkanie.

Witamy! Już tylko 15 minut dzieli nas od wyczekiwanego spotkania Polska - Rosja w Rio de Janeiro podczas turnieju olimpijskiego. Zapraszamy do śledzenia boiskowych wydarzeń razem z nami!