Życiowy sukces reprezentanta Polski w Pucharze Świata

Diane Sellier z życiowym sukcesem podczas zawodów PŚ w short tracku. Reprezentant Polski awansował do finału A na 500 metrów w Salt Lake City.

Arkadiusz Dudziak
Diane Sellier Getty Images / David Kirouac/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Diane Sellier
Urodzony we Francji Diane Sellier od ubiegłego sezonu występuje dla Polski. I w sobotę podczas Pucharu Świata w short tracku w Salt Lake City osiągnął swój życiowy sukces, awansując do finału na 500 metrów.

21-latek na samym początku decydującego wyścigu został z tyłu i stracił kilka metrów do rywali. Próbował nadrobić, rozpędzał się, aż w końcu awansował na czwarte, a przez chwilę nawet na trzecie miejsce. Jednak na ostatnim okrążeniu niestety znów spadł na ostatnią, piątą lokatę.

Sędziowie jeszcze przez chwilę weryfikowali wydarzenia na torze. Polak został wykluczony, ale ostatecznie nie zmieni to jego pozycji. Zajął piąte miejsce, co jest jego życiowym osiągnięciem w zawodach PŚ.

Na 500 metrów na ćwierćfinale swój występ zakończyli pozostali dwaj nasi reprezentanci Michał Niewiński oraz Łukasz Kuczyński.

W wyścigu na 1500 metrów wystartowało trzech Polaków. Paweł Adamski i Mateusz Mikołajuk zakończyli swój udział na ćwierćfinałach. Z kolei Neithan Thomas odpadł w półfinale.

Z kolei nasza sztafeta mieszana w składzie: Łukasz Kuczyński, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Diane Sellier zajęła ostatecznie 6. miejsce.