Medal za medalem! Kapitalny dzień Polaków

To były bardzo udane występy reprezentantów Polski w Pucharze Świata w short tracku w Dreźnie. Kamila Stormowska i Łukasz Kuczyński stanęli na podium.

Piotr Bobakowski
Kamila Stormowska (pierwsza z prawej) Getty Images / Christian Kaspar-Bartke - International Skating Union/International Skating Union via Getty Images / Na zdjęciu: Kamila Stormowska (pierwsza z prawej)
Niedziela (11 lutego) podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku w niemieckim Dreźnie przyniosła kolejne medale dla reprezentacji Polski.

W finale wyścigu kobiet na dystansie 500 m Kamila Stormowska zajęła 3. miejsce. Najlepsza okazała się Holenderka Xandra Velzeboer, druga była Chinka Wang Ye. Dzień wcześniej Polka zdobyła w Dreźnie brązowy medal na 1000 m.

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 500 m brąz wywalczył Łukasz Kuczyński. Reprezentant Polski przekroczył wprawdzie linię mety na 4. pozycji, ale z powodu kary nałożonej na Denisa Nikiszy z Kazachstanu (zderzył się z Kanadyjczykiem Feliksem Rousselem) ostatecznie znalazł się na najniższym stopniu podium.

Złoty medal w wyścigu na 500 m zdobył Roussel, natomiast srebro przypadło drugiemu z reprezentantów Kanady, Jordanowi Pierre-Gillesowi.