MŚ 2017 kobiet: emocjonująca walka o medale. Dominacja mistrzyń olimpijskich

W Austrii zakończyły się zmagania w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej kobiet. Złoty medal po emocjonującym spotkaniu zdobyły reprezentantki Niemiec, Laura Ludwig i Kira Walkenhorst.

Olga Krzysztofik
PAP/EPA / ORLANDO BARRIA
Granie o medale rozpoczęła konfrontacja o trzecie miejsce. Po przeciwnych stronach siatki stanęły Brazylijki Larissa Franca/Talita Antunes Da Rocha oraz Kanadyjki Sarah Pavan/Melissa Humana-Paredes. W premierowym secie brazylijska para atakowała na wysokiej skuteczności i dysponowała trudną zagrywką, dzięki czemu triumfowała.

W drugiej partii Kanadyjki wykazały się dużą odpornością, dwukrotnie udało im się odeprzeć napór rywalek, doprowadzając do tie-breaka. Decydująca odsłona lepiej układała się dla Larissy i Tality, które miały piłki meczowe przy stanie 14:12. Choć rywalki dzielnie walczyły, to końcówka padła łupem Brazylijek, które wywalczyły brązowe medale.

Natomiast w finale tegorocznych mistrzostw świata spotkały się Niemki Laura Ludwig/Kira Walkenhorst oraz Amerykanki April Ross/Lauren Fendrick. Już końcówka premierowej odsłony pokazała, że będzie to mecz godny finału mundialu. Niemki doprowadziły do remisu 19:19, ale przegrały dwie kolejne akcje.

Choć początek drugiego seta był wyrównany, to Ludwig i Walkenhorst szybko wypracowały sobie przewagę, doprowadzając do tie-breaka, który potoczył się według takiego samego scenariusza.

Tym samym niemiecka para sięgnęła po tytuł mistrzyń świata. Zaledwie rok temu Ludwig i Walkenhorst zostały mistrzyniami olimpijskimi, w finale w Rio ograły brazylijską parę (2:0 z Agathą Bednarczuk/Barbarą Seixas De Freitas).

Wyniki decydujących meczów mistrzostw świata w siatkówce plażowej kobiet 2017:

Mecz o 3. miejsce

Larissa Franca/Talita Antunes Da Rocha (Brazylia) - Sarah Pavan/Melissa Humana-Paredes (Kanada) 2:1 (21:12, 16:21, 18:16)

Finał

Laura Ludwig/Kira Walkenhorst (Niemcy) - April Ross/Lauren Fendrick (USA) 2:1 (19:21, 21:13, 15:9)

Czy śledzisz rozgrywki siatkówki plażowej kobiet?