Chinki wciąż niepokonane. Turczynki odbiły sobie ostatnią porażkę

Reprezentacja Chin zanotowała w sobotę trzecie zwycięstwo w Lidze Narodów. Oprócz nich spotkania dotychczas nie przegrały jeszcze Brazylijki, Japonki oraz Amerykanki. Ostatnią porażkę z aktualnymi wiceliderkami odbiły sobie Turczynki.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Chin Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Chin
Od zwycięstwa w inauguracyjnym secie spotkanie z Tajlandkami rozpoczęły Belgijki. Dwie kolejne partie wpadły jednak na konto zespołu z Azji. Siatkarki z Europy walczyły do samego końca i w emocjonującym tie-breaku postawiły na swoim.

Mniej emocji dostarczyło starcie niepokonanych Chinek z Włoszkami. Zespół z Europy spisał się jedynie w drugim secie, kiedy to zdołał doprowadzić do remisu w meczu. Siatkarki z Azji nie pozwoliły na więcej i bez większych problemów zgarnęły kolejne zwycięstwo.

Jednostronnym wynikiem zakończyło się starcie Turczynek, które odbiły sobie porażkę z Chinkami i pokonały reprezentację Bułgarii 3:0. Po nieoczekiwanej wpadce tym razem faworyt nie zawiódł i dopisał na swoje konto drugie zwycięstwo podczas Ligi Narodów Kobiet.