Spacerek Francuzów na rozpoczęcie Ligi Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Francji
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Francji

Reprezentacja Francji bez większych problemów rozprawiła się z Włochami w trzech setach. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego pokazali się z dobrej strony, ale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych od samego początku Trójkolorowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Terminarz Ligi Narodów już w pierwszej kolejce uraczył nas ciekawym spotkaniem. Siatkarscy kibice musieli zarwać nockę, aby obejrzeć starcie sąsiadujących drużyn w czołówce rankingu FIVB. Znajdujący się na czwartym miejscu Francuzi zmierzyli się z Włochami, którzy plasują się o jedną lokatę niżej. Wyraźnym faworytem byli Trójkolorowi, którzy przystąpili do tego turnieju w lepszym składzie.

Francuzi od samego początku byli na minimalnym prowadzeniu. W początkowym fragmencie dużo pecha mieli ich rywale, bowiem przy wyniku 8:6 kontuzji doznał podstawowy libero, Leonardo Scanferla. Gra wyrównała się w połowie seta, jednak ponownie odskoczyli podopieczni Andrea Gianiego (17:14). Włosi walczyli i ponownie doprowadzili do remisu. W końcówce większą skutecznością wykazali się Trójkolorowi, którzy mimo osłabienia po urazie Kevina Tillie zwyciężyli na otwarcie.

Druga partia rozpoczęła się podobnie, jednak tym razem w połowie po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadzenie objęli Włosi. Nie potrwało to jednak zbyt długo, bo ponownie ich rywale popisali się serią punktową i odskoczyli na trzy "oczka". Earvin Ngapeth i spółka powiększyli jeszcze przewagę, ale przeciwnicy ponownie nie dali za wygraną i do samego końca starali się odrobić straty. Udało im się doprowadzić do remisu w samej końcówce, broniąc trzech piłek setowych. Gra na przewagi nie potrwała jednak długo, bowiem Francuzi tym razem wykorzystali pierwszą możliwą okazję do zakończenia seta.

Mimo wyniku reprezentacja Włoch prezentowała się z dobrej strony. W końcu to oni rozpoczęli lepiej seta, odskakując rywalom na cztery "oczka". Rywale jednak w mgnieniu oka odrobili stratę. Po przerwie technicznej Francuzi popisali się serią punktową i odskoczyli po raz pierwszy w tej partii. Chwilę później podopieczni Andrea Gianiego powiększyli jeszcze przewagę i byli o krok od wygrania swojego pierwszego meczu w Lidze Narodów. Kropkę nad "i" postawił Ngapeth, który skutecznie zaatakował z lewego skrzydła.

Francja - Włochy 3:0 (25:22, 26:24, 25:19)

Francja: Brizard, Patry, Ngapeth, Tillie, Jouffroy, Chinenyeze, Diez (libero) oraz Louati, Corre

Włochy: Gianneli, Romano, Recine, Bottolo, Cortesia, Galassi, Scanferla (libero) oraz Gardini, Vitelli Piccinelli (libero)

16 Australia 2 12 1 11 8:35

Przeczytaj także: Uwaga, zarwiemy noc. Kiedy i z kim kolejny mecz Polaków w Lidze Narodów? Pierwsze śliwki robaczywki czy raczej mirabelki? Jedno jest pewne - nikt nie będzie płakał po takich ocenach

Czy Francuzi i Włosi znajdą się w czołowej ósemce Ligi Narodów?