AZS Białystok wygrywa pomimo problemów kadrowych

Pomimo kłopotów kadrowych Pronar Zeto Astwa AZS Białystok zaliczył dobry występ w sparingu przeciwko pierwszoligowej Legionovii Legionowo. Siatkarki z Białegostoku wygrały mecz 3:2, niestety podczas drugiego seta kontuzji doznała kolejna zawodniczka AZS-u, Ilona Gierak - informuje wspolczesna.pl.

Adrian Kowalczyk

Mecz pomiędzy AZS-em, a Legionovią zaplanowana na pięć setów, bez względu na wynik. W pierwszych trzech, siatkarki z Białegostoku, w eksperymentalnym składzie, ograły Legionovię 3:0. Na dwa ostatnie trener AZS-u dokonał jeszcze większych zmian, co tym razem zakończyło się porażką. W takim wypadku ostateczny wynik sparingu to 3:2 (25:13, 25:22, 25:22, 23:25, 12:15).

W spotkaniu z Legionovią nie mogło wystąpić aż sześć zawodniczek AZS-u z kadry pierwszego zespołu. Magdalena Godos, Katarzyna Wysocka, Agnieszka Starzyk, Katarzyna Kalinowska i Małgorzata Cieśla są kontuzjowane, dodatkowo kilka dni wolnego dostała Maja Batina. W związku z tragiczną sytuacją kadrową w tym zespole, zatrważającą informacją dla kibiców z Białegostoku jest fakt, że w meczu przeciwko Legionovi kontuzję odniosła kolejna zawodniczka tego klubu. Jest nią Ilona Gierak, która podczas jednej z akcji nadciągnęła mięsień podkolanowy i opuściła plac gry w drugim secie.