Pierwsze rozstrzygnięcia w PreZero Grand Prix. Porażka obrońcy tytułu

Do rozstrzygnięcia dwóch meczów w pierwszym dniu PreZero Grand Prix był potrzebny tie-break. Przegrali między innymi najlepszy w poprzednim roku Indykpol AZS Olsztyn oraz Jastrzębski Węgiel.

siatkarze Projektu Warszawa WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Projektu Warszawa
Gospodarzem trzeciej edycji towarzyskiego turnieju na piasku jest Kraków. W czwartek rozegrano osiem meczów pierwszej rundy. W składach drużyn z PlusLigi można zobaczyć m.in. Dawida Konarskiego, Damiana Schulza, Krzysztofa Rejnę czy Mihajło Miticia. Gra w PreZero Grand Prix jest dla drużyn "odskocznią" w okresie przygotowań do sezonu w hali.

Jako pierwsi w turnieju zwyciężyli siatkarze Projektu Warszawa i to po emocjonującym, trzysetowym starciu. Stołeczna drużyna co prawda przegrała w pierwszym secie, ale potrafiła odwrócić wynik. Atutami Projektu była gra blokiem, a także skuteczność Artura Szalpuka.

Także w trzech partiach wygrał Ślepsk Malow Suwałki, którego przeciwnikiem była PGE Skra Bełchatów. Siatkarze z północy Polski byli energiczni i narzucili swoje warunki zespołowi z województwa łódzkiego. Podopieczni Michała Bąkiewicza co prawda przebudzili się w drugim secie, ale na początku trzeciego zrobiło się wcześnie 6:1 dla Ślepska i do zwrotu akcji już nie doszło.

Większość meczów została zamknięta w dwóch setach. W czwartek zwyciężali LUK Lublin, GKS Katowice, BBTS Bielsko-Biała, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Aluron CMC Warta Zawiercie. Ostatnia z wspomnianych drużyn pokonała 2:0 Indykpol AZS Olsztyn, który rok temu triumfował w PreZero Grand Prix. Na zakończenie dnia drobnym zaskoczeniem była także porażka Jastrzębskiego Węgla z PSG Stalą Nysa.