ME U-20: Znamy pierwszego finalistę

Reprezentacja Bułgarii zaskoczyła rywali, ale tylko w premierowej odsłonie. W kolejnych dominowali już przeciwnicy. Włochy zwyciężyły 3:1 i awansowały do finału mistrzostw Europy U-20. W nim zmierzą się z Polską lub Belgią.

Jakub Fordon
reprezentacja Włoch siatkarzy Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Włoch siatkarzy
Reprezentacja Włoch zmagania w fazie grupowej zakończyła na pierwszym miejscu. W pięciu spotkaniach Italia poniosła zaledwie jedną porażkę - z Francją po tie-breaku. W półfinale ich rywalem była Bułgaria, brązowi medaliści U-19 sprzed roku.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli siatkarze z Włoch. Mecz jednak lepiej rozpoczęli ich rywale, którzy zwyciężyli na inaugurację po zaciętej rywalizacji (25:23).

To był zimny prysznic dla Włochów, którzy obudzili się już w kolejnej partii, którą zwyciężyli 25:17. W podobnym stosunku okazali się lepsi w trzecim secie (25:18). W czwartej odsłonie meczu walcząca o przedłużenie spotkania Bułgaria robiła co mogła, aby przeciwstawić się rywalom.

Ostatecznie jednak Italia postawiła kropkę nad "i" wygrywając czwartego seta 25:20. W całym spotkaniu Włosi zwyciężyli 3:1 i zapewnili sobie awans do finału, co oznacza, że na pewno zakończą zmagania w mistrzostwach Europy z medalem. O złoto zmierzą się Polską lub Belgią.