Serbki męczyły się i skorzystała drużyna Vitala Heynena

Reprezentacja Serbii potrzebowała nadspodziewanie dużo czasu na pokonanie Bułgarii. Ostatecznie wygrała ten mecz 3:2. Na pierwsze miejsce w grupie mistrzostw świata siatkarek wskoczyły Niemki prowadzone przez Vitala Heynena.

reprezentantki Serbii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentantki Serbii
Serbia grała z sąsiadkami z Bułgarii o drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata siatkarek. Po pokonaniu 3:0 Kanady, była uznawana za faworyta w starciu z zespołem, który zdążył już potknąć się w przegranym 1:3 meczu z Niemkami.

Serbia napotkała na twardy opór przeciwniczek, a mecz w Arnhem przypominał starcia z Bułgarkami z przeszłości. Było zacięte, pełne zwrotów akcji, a do tego długie. Podopieczne Daniela Santarelliego co prawda wygrały pierwszego seta, ale nie potrafiły zdominować meczu. W drugiej i w trzeciej partii lepsza była Bułgaria i tym samym zdobyła pierwszy punkt w mundialu.

Ostatecznie kandydatki do podium postawiły na swoim, ale potrzebowały na to dużo czasu i energii. Serbia doprowadziła do remisu w czwartym secie, a następnie wcześnie wypracowała sobie przewagę w wygranym 15:9 tie-breaku. Najwięcej punktów dla Serbii zdobyła Bianka Busa, była przyjmująca Chemika Police. Ponad 20 "oczek" dołożyła również Tijana Bosković.

Niemki, prowadzone przez Vitala Heynena, odniosły drugie zwycięstwo. Po pokonaniu Bułgarii, nie wypadało im hamować w starciu z Kazachstanem. Zakończyło się ono wynikiem 3:0, a gorsza drużyna zdołała tylko w trzecim secie przekroczyć granicę 20 małych punktów. Nasze zachodnie sąsiadki mają komplet punktów w tabeli grupy po dwóch kolejkach.

Najlepiej indywidualnie zaprezentowała się Jennifer Janiska, która do 10 skutecznych ataków dołożyła dwa bloki i pięć asów serwisowych. Dwucyfrową liczbę punktów zdobyły ponadto Kimberly Drewniok i Camilla Weitzel.