Brazylia nie dała się zaskoczyć sąsiadkom

Drugie zwycięstwo reprezentacji Brazylii w mistrzostwach świata siatkarek. Pokazała swoją wyższość nad Argentyną w trzech setach.

reprezentacja Brazylii siatkarek Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: reprezentacja Brazylii siatkarek
Brazylia również w przeszłości nie miała problemu z pokonywaniem swojego konkurenta z Ameryki Południowej. Siatkarki z Argentyny nie dorównują siatkarzom ze swojego kraju pod względem wyników na arenie międzynarodowej. Z kolei Brazylia jest jednym z kandydatów do podium mistrzostw świata siatkarek.

W pierwszym i w drugim secie Brazylia spokojnie wypunktowała sąsiadki na mapie. Wyniki 25:19 oraz 25:13 nie pozostawiały złudzeń Argentynkom. Na początku trzeciej partii zapachniało zwrotem akcji, ponieważ mniej doświadczona drużyna prowadziła 3:0, nawet 11:8, ale dała się dogonić już przy wyniku 12:12. Ostatecznie faworyt wygrał 25:21.

Największa przewaga Brazylii była w bloku. Argentynki miały duży problem z przebiciem się przez dłonie Any Caroliny Da Silvy oraz Priscili Daroit. W ataku lepszego zespołu najlepiej zaprezentowały się Gabi i Kisy Nascimento, które zdobyły najwięcej punktów dla mistrza Ameryki Południowej.

Brazylia jest po dwóch zwycięstwach na drugim miejscu w tabeli grupy. Przed nią jest Japonia. Z kolei Argentyna jest ostatnia i jeszcze nie potrafiła rozstrzygnąć ani jednego seta.