MŚ: Portoryko postraszyło Włoszki

Reprezentacja Portoryko w starciu z Włochami na mistrzostwach świata 2022 w siatkówce kobiet mogła namieszać. Niewykorzystane piłki setowe jednak się zemściły, przez co Paola Egonu i spółka triumfowały 3:0.

Jakub Fordon
reprezentacja Włoch siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Włoch siatkarek
Zmagania na MŚ 2022 kobiet reprezentacja Włoch rozpoczęła od gładkiego zwycięstwa bez straty seta z Kamerunem. Portoryko natomiast nie zdołało urwać żadnej partii w rywalizacji z Belgią.

Trudno było spodziewać się, że wynik meczu Włochy - Portoryko będzie inny niż 3:0. W końcu Włoszki to jedne z głównych faworytek do zdobycia złotego medalu.

Premierowa odsłona przez długi czas była wyrównana. Pierwszą większą przewagę zbudowały Włoszki w końcówce (23:20). Nie udało im się jednak wykorzystać żadnej z dwóch piłek setowych i doszło do gry na przewagi. Podczas niej okazję do zakończenia seta miało Portoryko, ale ostatecznie rywalki zdołały się obronić a następnie postawić na swoim.

Znacznie szybciej w drugiej partii odskoczyły Włochy (9:6). Portorykanki zdobyły jednak osiem punktów z rzędu i zbudowały solidną przewagę przed końcowym fragmentem (19:14). Jednak od wyniku 21:17 Portoryko po prostu stanęło i nie było w stanie przeciwstawić się grającym jak w transie Włoszkom. Ostatecznie to Italia triumfowała 25:21 i prowadziła już 2:0.

Kolejna partia przyniosła ponownie dobrą i solidną grę Portoryko (13:8). Przez większość czasu to właśnie ta reprezentacja była na prowadzeniu i przy wyrównanej końcówce miała okazję do zakończenia seta (24:23). Ponownie jednak obroniły się Włoszki, zdobyły trzy punkty z rzędu i po krótkiej grze na przewagi zamknęły spotkanie w trzech setach.

Włochy - Portoryko 3:0 (28:26, 25:21, 26:24)