Sprawdź miejsce Polek w grupie po wygranej z Tajlandią

Dobiegła końca druga seria spotkań w grupie B siatkarskich mistrzostw świata. Komplet punktów na swoim koncie mają zawodniczki reprezentacji Polski. Sprawdź, które miejsce aktualnie zajmują.

Mateusz Kozanecki
Zuzanna Górecka PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Zuzanna Górecka
Pierwsza seria spotkań w grupie B odbyła się w holenderskim Arnhem. To miejsce okazało się szczęśliwe dla Polek, które pokonały w meczu otwarcia Chorwację 3:1.

Następnie rywalizacja przeniosła się do Gdańska. Na początek przygody z Ergo Areną zawodniczki Stefano Lavariniego podejmowały reprezentację Tajlandii, która wcześniej niespodziewanie pokonała Turcję 3:2.

Górą okazały się Biało-Czerwone. We wszystkich trzech setach wygrywały do 17 i pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie, co jest niezłym prognostykiem w kontekście pozostałych spotkań.

Dzięki wygranej zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Tyle samo zgromadziła reprezentacja Dominikany, ale siatkarki z tego kraju nie straciły jeszcze seta.

Dodajmy, że w kolejnym meczu Polki zmierzą się z zamykającą tabelę Koreą Południową.