Starcie na szczycie grupy. Polki zmierzą się z nowym stylem

Trzy zwycięstwa, tylko jeden przegrany set - na razie reprezentacja Polski ma się czym pochwalić w mistrzostwach świata siatkarek. Kolejny mecz z Dominikaną może być trudniejszy od wcześniejszych.

Na zdjęciu od lewej: Oliwia Różański i Zuzanna Górecka PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu od lewej: Oliwia Różański i Zuzanna Górecka
Polska chce zachować pierwsze miejsce w tabeli grupy, na którym znalazła się po zwycięstwie 3:0 z Koreą Południową. Była to trzecia wygrana współgospodarza MŚ 2022 po pokonaniu 3:1 z Chorwacji i 3:0 Tajlandii. Na razie najbardziej wartościowym wynikiem było właśnie rozprawienie się z Tajkami w trzech krótkich setach.

Ogranie Koreanek w środę było zadaniem obowiązkowym, skoro przeciwnik od początku sezonu reprezentacyjnego nie potrafi poradzić sobie z żadnym zespołem. W zasadzie w żadnym secie nie przekracza granicy 20 małych punktów i nie pozwoliła na to również drużyna Stefano Lavariniego.

Czasu na rozkoszowanie się zwycięstwami jest mało, w czwartek kolejne wyzwanie i mecz z drugą w tabeli Dominikaną. Siatkarki z Karaibów również zapewniły sobie awans do drugiej fazy grupowej. Za nimi wygrane po 3:0 z Koreą Południową i Chorwacją, a do tego przegrana 2:3 z Turcją. O porażce z zespołem znad Bosforu zdecydowała najmniejsza możliwa różnica dwóch punktów w tie-breaku.

- Dominikana to drużyna dużo wyższa niż te azjatyckie. Gra wolniejszą, ale silniejszą siatkówkę. Jej ataki będą więc mocniejsze i z wyższego pułapu. Musimy dać odpór skuteczną grą w systemie blok-obrona, ale również przycisnąć serwisem, żeby utrudnić zadanie rywalkom - zapowiada środkowa Kamila Witkowska w rozmowie z TVP Sport.

W ostatnich pięciu meczach Polski z Dominikaną ani razu nie skończyło się na trzech setach. W tegorocznej Lidze Narodów było 3:2 dla zespołu z wyspiarskiego kraju i było to jego czwarte zwycięstwo z Polską we wspomnianym okresie.

- Wszystkie dziewczyny z Dominikany są w moim wzroście, więc trzeba będzie popracować, czy to w ataku, czy to w bloku, ale jesteśmy na to gotowe i chcemy powalczyć. Dominikana gorzej broni, ale ze względu na warunki fizyczne nigdy nie będzie tego robić tak jak azjatyckie zespoły. Dlatego trzeba atakować po kierunkach, kiwać i stosować różnorodność w grze - mówi atakująca Magdalena Stysiak.

Polki mogą kolejnym zwycięstwem zapewnić sobie minimum drugie miejsce w tabeli na zakończenie pierwszej fazy grupowej. Każda wygrana może być zarazem krokiem w kierunku ćwierćfinału. Transmisja meczu na antenach TVP Sport i Polsatu Sport. Relacja na żywo w portalu WP SportoweFakty.

Polska - Dominikana / czw. 29.09.2022 godz. 20:30

Czy Polska wygra mecz z Dominikaną w MŚ 2022?