MŚ: Koreanki wciąż bez wygranego seta

Reprezentacja Tajlandii pokonała Koreę Południową 3:0 w meczu czwartej kolejki MŚ siatkarek. Koreanki tym samym wciąż pozostają bez wygranego seta w "polskiej" grupie.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Korei Południowej PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Korei Południowej
Reprezentacja Tajlandii dobrze radzi sobie na trwających MŚ 2022 kobiet. Wygrała dwa spotkania, w tym pokonując sensacyjnie po tie-breaku Turcję. Uznać wyższość rywala musiała tylko w starciu z Polską (0:3). Gorzej prezentują się Koreanki, które nie wygrały nawet jednego seta.

W premierowej odsłony meczu zespołów z Azji szybko dominować zaczęły Tajki (10:5). Przewaga ta w samej końcówce wzrosła do dwunastu punktów i na takiej zakończył się inauguracyjny set.

W dwóch kolejnych partiach Korea Południowa nie była w stanie nawiązać walki z rywalkami. W żadnej nie zdołała przekroczyć bariery 15 punktów. Tajlandia bez żadnych problemów zanotowała trzecie zwycięstwa na mistrzostwach świata w siatkówce kobiet.

Zwycięstwo Tajlandii oznacza, że poznaliśmy już wszystkie reprezentacje, które awansują do drugiej rundy turnieju z grupy B. Będą to Polska, Turcja, Dominikana oraz właśnie zespół z Azji.

Tym samym już po pierwszej fazie walkę o mistrzostwo świata zakończą Chorwacja, a także Korea Południowa. Obie reprezentacje jak dotąd nie zdobyły żadnego punktu w tabeli.