• MŚ 2022

MŚ. Lawina komentarzy po starciu Polek. "Takiego meczu nie widziałem"

Reprezentacja Polski została zatrzymana w mistrzostwach świata siatkarek. Internauci próbowali znaleźć przyczynę porażki 1:3 z Dominikaną. Często wskazywali na nieskuteczność w ataku.

siatkarki reprezentacji Polski PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Reprezentantki Polski przystąpiły do meczu z Dominikaną po trzech zwycięstwach z Chorwacją, Tajlandią i Koreą Południową. Bezpośrednio za nimi w tabeli była właśnie drużyna z Karaibów i już na papierze zanosiło się na trudniejsze wyzwanie.

Polska co prawda była lepsza w pierwszym secie, ale pozostałe partie zostały rozstrzygnięte przez Dominikanki. Biało-Czerwone poniosły tym samym porażkę 1:3. "Zwycięska passa na przerwana – rywalki okazały się dzisiaj za mocne dla Biało Czerwonych" - czytamy na profilu "Polska Siatkówka".

Krzysztof Sobczak z Radia Zet chwalił Joannę Wołosz, która pomogła w odrobieniu strat w przegranym 22:25 drugim secie. Rozgrywająca jest najbardziej doświadczoną spośród Polek w grze na najwyższym poziomie. "Asia Wołosz jest najlepszą rozgrywającą świata" - twierdził Sobczak i jednocześnie napisał, że "mistrzostwa świata tak naprawdę rozpoczynają się tym meczem".

Bardziej krytyczny wobec rozgrywającej Polski był Wojciech Nowakowski. "Górecka i Różański dziś grały tylko na fali wznoszącej, poza Stysiak nie miał kto wyciągać drużyny z dołka. Mało okazji do gry środkiem - przez brak przyjęcia. Wołosz bardziej w wersji z Chorwacją niż z Azjatkami" - skomentował porażkę 1:3.

"Zawodniczki z Karaibów pokazały siłę kontrataków, ta moc przeważyła. Cenna lekcja na tym etapie mistrzostw. Dziewczyny muszą wyciągnąć wnioski, już w sobotę w ERGO ARENIE wielki mecz z Turcją" - przypomniał profil hali położonej w Trójmieście.

"Dominikanki wyciągają wnioski na bieżąco i bardzo mocno pracują blokiem. Bethania de la Cruz jak wino" - komplementował przeciwniczki Polek dziennikarz Krzysztof Sędzicki z portalu WP SportoweFakty.

"Stojącego na takim poziomie meczu pomiędzy Polską nie oglądałem" - napisał Obserwator Sportu, doceniając grę obu zespołów.

Damian Gołąb z Interii przypomniał, że porażka z Dominikaną może utrudnić Polkom dostanie się do ćwierćfinału mistrzostw świata 2022. Przegrane w pierwszej fazie grupowej będzie uwzględniana w drugiej fazie grupowej.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy Polska awansuje do ćwierćfinału mistrzostw świata?