Bułgaria nie przestaje rozczarowywać. Sprawiła kolejny zawód

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Bułgarki musiały w MŚ 2022 uznać wyższość Kanadyjek
Materiały prasowe / FIVB / Bułgarki musiały w MŚ 2022 uznać wyższość Kanadyjek

Reprezentacja Bułgarii pracuje na miano największego rozczarowania mistrzostw świata siatkarek. Tym razem poniosła porażkę 1:3 w meczu z Kanadą.

Bułgarskie siatkarki idą śladem bułgarskich siatkarzy, którzy rozczarowali w mistrzostwach świata w polskich i słoweńskich halach. Za zespołem znad Morza Czarnego są już cztery porażki. Jedyny punkt zdobył niespodziewanie za doprowadzenie do tie-breaka w meczu z Serbią. Poza tym przegrał po 1:3 z Niemcami i Stanami Zjednoczonymi.

W czwartek Kanada poprawiła sobie samopoczucie po dwóch porażkach i zwyciężyła 3:0 z Kazachstanem. W rywalizacji z Bułgarią poszła za ciosem. Za nią były cztery porażki z rzędu z zespołami z Europy. W czerwcu drużyna z Ameryki Północnej nie potrafiła wygrać ani jednego seta z Bułgarkami. Tym razem było całkiem inaczej.

Na początku konfrontacja była, zgodnie z przewidywaniami, wyrównana. Kanada lepiej ją rozpoczęła i wygrała pierwszego seta 25:21. Rywalki, z trudem, bo z trudem, ale odegrały się 27:25 w drugiej partii. Na więcej jednak Bułgarkom nie wystarczyło energii. Grające skuteczniej w ataku i bardziej różnorodnie zawodniczki z Kanady wygrały całe spotkanie 3:1.

Na zakończenie pierwszej fazy grupowej Bułgaria rozegra mecz z Kazachstanem, a przeciwnikiem Kanady będą Niemcy.

GRUPA C:

Bułgaria - Kanada 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25)

Czytaj także: Malwina Smarzek nie pomaga reprezentacji w mistrzostwach świata. Dlaczego? Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Czy Bułgaria wygra w następnym meczu z Kazachstanem?