MŚ: Cztery sety na otwarcie drugiej rundy w meczu Japonii z Belgią

Reprezentacja Japonii udanie rozpoczęła rywalizację w drugiej fazie MŚ siatkarek. Zawodniczki z Azji przegrały premierową odsłonę w meczu z Belgią, ale w kolejnych setach nie miały sobie równych (3:1).

Jakub Fordon
Reprezentacja Japonii siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Japonii siatkarek
Faworytki tej potyczki nie weszły dobrze w pierwsze spotkanie drugiej rundy, bowiem szybko odskoczyły im rywalki (1:4). W połowie seta Japonki przejęły inicjatywę, ale szybko ponownie do głosu doszły Belgijki (21:17). Ostatecznie to zespół z Europy triumfował na inaugurację.

II partia rozpoczęła się od dominacji podrażnionych Azjatek (7:1). Tej straty siatkarki z Belgii nie były w stanie odrobić i szybko na tablicy świetlnej pojawił się remisowy wynik.

W trzecim secie Japonki kontynuowały dobrą grę (9:4). Belgijki ponownie nie miały nic do powiedzenia i nie były w stanie nawiązać walki z rywalkami, a przecież to one triumfowały w premierowej odsłonie. Ostatecznie tą partię siatkarki z Europy przegrały do 16.

W czwartej partii Japonia postawiła kropkę nad "i". W wyrównanej końcówce błędy zaczęły popełniać zawodniczki z Belgii, a to niosło za sobą olbrzymie konsekwencje. Ostatecznie zespół z Azji zwyciężył na koniec 25:22 i mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w drugiej fazie MŚ 2022 kobiet.

Japonia - Belgia 3:1 (21:25, 25:20, 25:16, 25:22)