Twitter o meczu Polska - Serbia. "Nie został spełniony warunek"

W swoim pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw świata 2022 polskie siatkarki przegrały z broniącymi tytułu Serbkami 0:3. Twitterowi komentatorzy najbardziej żałowali straconej szansy na wygraną w pierwszej partii.

Grzegorz Wojnarowski
siatkarki reprezentacji Polski PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
W partii otwierającej pierwsze spotkanie Biało-Czerwonych w Łodzi nasze reprezentantki odrobiły w końcówce dużą stratę (15:21) i doprowadziły do remisu 24:24. Ostatnie dwie akcje wygrały jednak ich rywalki. Obserwujący mecz dziennikarze tak pisali o tym fragmencie:

Dziennikarz Radia Zet Maciej Walasek wtedy wierzył jeszcze, że mecz nie zamknie się w trzech odsłonach.

Wiara w długie spotkanie przygasła po drugim secie, w którym Polki znów nieskutecznie ścigały rywalki w końcówce. "Trochę za późno się budzimy" - pisał Krzysztof Sędzicki z WP SportoweFakty.

W trzeciej partii pogoni już nie było. Serbki kontrolowały seta od początku do końca i wygrały go bardzo wysoko. Nam pozostawały małe radości, jak to, że trener polskiej kadry Stefano Lavarini wygrywał prawie każdy challenge.

Krzysztof Sędzicki ocenił, że Polki przegrały gładko, ponieważ nie został spełniony podstawowy warunek dla podjęcia walki.

Inni przyczyn szybkiej porażki upatrywali w dużej przypadkowości w naszej grze i słabszej postawie Magdaleny Stysiak. Albo szczerze przyznawali, że w tej chwili Serbia to po prostu inny poziom, niż Polska.

Bartosz Kurek ma za sobą długą podróż. "Drugi dom"