MŚ: Trzy sety w meczu Chinek z Portoryko. Jest nowy wicelider grupy E

Reprezentacja Chin zgodnie z planem pokonała bez straty seta Portoryko. Chinki wykorzystały porażkę Japonek i wskoczyły na pozycję wicelidera grupy E.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Chin Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Chin
W pierwszym meczu drugiej rundy MŚ 2022 kobiet Chinki przegrały z Brazylijkami 1:3. Spotkania we wtorek nie rozgrywały Portorykanki, które w środę rozpoczęły zmagania w kolejnej fazie turnieju.

Po wyrównanym początku odskoczyły faworytki tego starcia (14:9). Przewaga Chin stopniowo wzrastała i na koniec premierowej odsłony wyniosła ona aż dziesięć punktów (25:15).

Po danym otwarciu Chinki poszły za ciosem i rozpoczęły kolejną odsłonę tego meczu od mocnego uderzenia (7:1). Portorykankom nie można było odmówić woli walki, ale stać je było tylko na minimalne zmniejszenie strat. Ostatecznie jednak zespół z Azji w końcówce powrócił do przewagi z początku seta i zwyciężył 25:19.

Początek III partii należał do Portoryko, ale szybko mieliśmy remis (7:7). Utrzymywał się on do momentu, aż świetny fragment zanotowały siatkarki z Chin (19:14). Tej straty zawodniczkom z Ameryki Północnej nie udało się odrobić i ostatecznie przegrały one pierwsze starcie w drugiej fazie mistrzostw świata kobiet 0:3.

Ta porażka Portoryko oznacza, że zespół ten ma już tylko matematyczne szanse na awans do ćwierćfinału turnieju organizowanego przez Polskę i Holandię.

Chiny - Portoryko 3:0 (25:15, 25:19, 25:21)