Kto zagrywa, ten wygrywa. PSG Stal Nysa z kolejnym zwycięstwem

W 2. kolejce PlusLigi PSG Stal Nysa wygrało 3:0 z Cuprum Lubin. To druga wygrana nysian w tym sezonie. Dużą rolę w zwycięstwie odegrała dobra zagrywka.

Anna Bagińska
Alexander Berger (z prawej) i Wassim Ben Tara (z lewej) PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Alexander Berger (z prawej) i Wassim Ben Tara (z lewej)
W spotkaniu przeciwko Stali Nysa do składu Cuprum Lubin wrócił Remigiusz Kapica, którego z poprzedniego spotkania wykluczył uraz. Początkowe akcje zwiastowały grę punkt za punkt. Od stanu 7:7 goście zaczęli pracować na swoją przewagę. Po serii bloków prowadzili 10:7.

Kolejna punktowa zagrywka Michała Gierżota powiększyła różnicę do 15:10. Podopieczni Pawła Ruska grali nieskutecznie, podczas gdy rywalom wychodziło niemal wszystko. Dużo punktów zdobyli blokiem i serwisem. I właśnie punktowa zagrywka Tsimafei Zhukouskiego zakończyła tę partię wynikiem 25:12.

Po takim nokaucie miejscowi w drugim secie początkowo nie mogli się podnieść. I jeszcze przydarzały im się proste błędy np. ustawienia na 1:4. W końcu Paweł Rusek zdecydował się zmienić nieskutecznego dzisiaj Remigiusza Kapicę na Illię Kowalowa. Niewiele to pomogło. Prowadzenie rosło, po dobrym ataku Wassima Ben Tary było już 14:9. Potem jednak lubinianie się ogarnęli i zmniejszyli straty. Po pomyłce gości ekipy w końcówce dzieliły już tylko dwa punkty 22:20. Przyjezdnych jednak znowu pogrążyły błędy i po skutecznym bloku nysianie wyszli na prowadzenie 2:0 w setach.

Początek trzeciego seta był niezwykle zacięty. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż punkt. Przy stanie 8:8 atak skończył Wassim Ben Tara, chwilę później błąd popełnili miejscowi, a Michał Gierżot zaserwował kolejnego asa. I to wystarczyło. Chociaż lubinianie próbowali gonić wynik, to jednak nie byli już w stanie doprowadzić chociażby do wyrównania. W końcówce goście dołożyli kolejne punkty zagrywką, tym razem autorstwa Jakub Abramowicza. Mecz zakończył skuteczny blok. Podopieczni Daniela Plińskiego mogli się cieszyć z drugiej wygranej w sezonie.

Cuprum Lubin - PSG Stal Nysa 0:3 (12:25, 20:25, 17:25)

Cuprum: Pająk, Kapica, Krage, M'Baye, Ferens, Berger, Szymura (libero) oraz Kowalow, Kubicki, Czerny oraz Sas (libero)

Stal: Zhukouski, Ben Tara, Zerba, Abramowicz, Kwasowski, Gierżot, Dębiec (libero)

MVP: Wassim Ben Tara (PSG Stal Nysa)