To był najlepszy moment. Tak Stysiak poderwała Biało-Czerwone do walki

Emocje sięgnęły zenitu w czwartym secie meczu Polek z Kanadyjkami na MŚ siatkarek 2022. Magdalena Stysiak nie wstrzymała ręki w polu zagrywki.

Piotr Bobakowski
As Stysiak w meczu z Kanadą na MŚ 2022 siatkarek Twitter / twitter.com/polsatsport / As Stysiak w meczu z Kanadą na MŚ 2022 siatkarek
"Tego potrzebujemy! Brawo Magda Stysiak" - tak skomentowano na profilu na Twitterze telewizji Polsat Sport asa (patrz wideo poniżej) w wykonaniu reprezentantki Polski w 4. secie meczu z Kanadą w ramach MŚ 2022 kobiet (relacja TUTAJ).

Po zwycięskiej pierwszej partii (do 18) Biało-Czerwone przegrały dwie kolejne odsłony (do 19 i 16). Sytuacja stała się krytyczna w secie nr 4 tego pojedynku, ale Polki zachowały zimną krew do końca, zwyciężając do 23.

Przy stanie (5:7) świetną zagrywką popisała się Stysiak, która zdobyła niezwykle ważny punkt. As w takim momencie pojedynku? Tego podopieczne Stefano Lavariniego bardzo potrzebowały.

Dzięki temu Polki doprowadziły do tie-breaka, w którym rozbiły rywalki (15:5), zachowując szanse na awans do ćwierćfinału MŚ rozgrywanych na polskich i holenderskich parkietach.