Kolejne łatwe zwycięstwo Łódzkich Wiewiór. To trwało 80 minut

W tym sezonie są bezlitosne. Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały w 4. kolejce Tauron Ligi OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0, a spotkanie trwało 80 minut.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki ŁKS Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS Commercecon Łódź
Jak na razie ełkaesianki idą przez sezon Tauron Ligi jak burza. W trzech pierwszych spotkaniach - przeciwko UNI Opole, IŁ Capital Legionovią Legionowo, oraz Enerdze MKS Kalisz nie straciły nawet seta. Podobnie było w pucharowym starciu z Roleskim Grupą Azoty Tarnów.

- Każda wygrana buduje zespół i robi atmosfere. Nieważne, z kim wychodzimy, gramy na maksa i nakręcamy się wygranymi akcjami. W tych meczach najważniejsze jesteśmy my i to, jaki styl narzucimy. Jesli nam się to uda, trudno do nas doskoczyć. A to dopiero początek i wiem, że idziemy w dobrym kierunku - mówiła po wygranej w Kaliszu Zuzanna Górecka.

Podobnie jak w poprzednich starciach ekipa trenera Alessandro Chiappiniego przez pierwsze kilkanaście piłek - a dokładniej do stanu 8:8 - dały nadzieję przeciwniczkom i toczyły z nimi równorzędną walkę, ale później podkręciły tempo na zagrywce i uciekły tak gwałtownie, że do końca seta bydgoszczanki wygrały jeszcze pięć akcji.

Nie przeszkadzało nawet to, że Valentina Diouf nie skończyła żadnego ataku, bo w wybornej formie były środkowe. Tym razem pod siatką rządziły Aleksandra Gryka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak, które tylko w tej części gry zdobyły razem 10 punktów.

Jeszcze szybciej, bo od stanu 6:5, łodzianki zaczęły ucieczkę w drugiej partii. Uaktywniło się również lewe skrzydło, gdzie bez większych problemów przebijały się Zuzanna Górecka i Julita Piasecka. Po stronie OnlyBio Pałacu jako tako radziła sobie w ofensywie Monika Gałkowska, ale była w tym osamotniona. Zespół Mirosława Zawieracza w drugim secie ugrał 13 punktów.

A w trzecim podjął walkę i kilka razy obejmował prowadzenie (6:3), (12:10), ale za każdym razem je tracił. Łodzianki w sytuacjach krytycznych odpalały blok i szybko odrabiały straty. A gdy już objęły prowadzenie, nie oddały go już do samego końca i wygrały do 20.

W następnej, piątej serii gier Łódzkie Wiewióry czeka wyjazdowe starcie z #VolleyWrocław, a bydgoszczanki podejmą IŁ Capital Legionovię Legionowo

ŁKS Commercecon Łódź - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:13, 25:20)

ŁKS Commercecon: Ratzke, Górecka, Alagierska-Szczepaniak, Diouf, Piasecka, Gryka, Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk, Gajer, Krawczyk, Dróżdż.

OnlyBio Pałac: Bałdyga, Szucs, Lewandowska, Gałkowska, Żurowska, Różyńska, Witkowska (libero) oraz Mazurek, Kobus.

MVP: Aleksandra Gryka (ŁKS Commercecon).