Asseco Resovia Rzeszów szybko stanęła na nogi

Asseco Resovia Rzeszów powróciła do zwyciężania w PlusLidze po niepowodzeniu w meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. W rywalizacji z BBTS-em Bielsko-Biała wicelider wygrał 3:0.

siatkarze Asseco Resovii Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
Porażka 1:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie była dopiero drugą w sezonie PlusLigi i pierwszą rzeszowian w hali Podpromie. W tabeli Asseco Resovia straciła przewagę nad zespołem z województwa śląskiego i w niedzielę musiała odpowiedzieć na jego zwycięstwo z Projektem Warszawa w swoim meczu z BBTS-em Bielsko-Biała. Resovia była faworytem i wywiązała się z tej roli.

Resovia zmierzała pewnym krokiem po zwycięstwo. W pierwszym secie wygrała 25:18 i prawie wszyscy jej siatkarze, poza Maciejem Muzajem, atakowali ze skutecznością ponad 50 procent. Gospodarzom było trudno powstrzymać rzeszowian i generalnie nie była to popisowa partia blokujących.

W drugim secie różnica między zespołami była nieco mniejsza i zakończył się on wynikiem 25:20. W Resovii najczęściej punktowali Torey DeFalco i Klemen Cebulj. Obaj zaznaczyli również asem obecność w polu serwisowym. Po stronie beniaminka wyróżniał się Daulton Sinoski, ale był w swoich staraniach osamotniony.

BBTS próbował postawić opór w trzecim secie i doprowadził od wyniku 10:13 do remisu po 13. Resovia musiała zmobilizować się raz jeszcze i nie pozwoliła na przedłużenie meczu. Kolejne przyspieszenie gości okazało się już rozstrzygające i partia zakończyła się wynikiem 25:18 dla faworyta. Najlepszym zawodnikiem jednostronnego spotkania został wybrany rozgrywający Fabian Drzyzga.

BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (18:25, 20:25, 18:25)

BBTS: Pujol, Urbanowicz, Formela, Woch, Siek, Sinoski, Fijałek (libero) oraz Zawalski, Gil, Hunek, Puczkowski

Resovia: Drzyzga, Cebulj, DeFalco, Kozamernik, Mordyl, Muzaj, Zatorski (libero) oraz Krulicki, Kędzierski, Bucki, Piotrowski

MVP: Fabian Drzyzga (Resovia)