Rzeszowianki wciąż niepokonane. MOYA Radomka Lotnisko wraca do domu bez punktu

Siatkarki Developresu Bella Dolina bez większych problemów pokonały ekipę z Radomia w meczu 5. kolejki TauronLigi. Najlepszą zawodniczką została wybrana Magdalena Jurczyk.

Katarzyna Smelik
siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów
Siatkarki Developresu Bella Dolina nie zaznały jeszcze smaku porażki w tym sezonie. Rozpędzone podopieczne Stephana Antigi przystępując do meczu z radomską ekipą miały na swoim koncie komplet punktów i stawiane były w roli faworyta.

Początek meczu nie należał do najlepszych w wykonaniu rzeszowskiej drużyny. Odrzucone od siatki miejscowe popełniały sporo błędów, co szybko pozwoliło wyjść na prowadzenie drużynie z Radomia (7:4). W ofensywie dwoiła się i troiła Justyna Łukasik, zaś kąśliwą zagrywką popisywała się Gozde Yilmaz. Jak się jednak okazało, to nie wystarczyło by triumfować w pierwszej partii spotkania.

Role odwróciły się bowiem, gdy za linią 9. metra zameldowała się Weronika Szlagowska. Wykorzystana przechodząca piłka oraz błędy rywalek w ofensywie sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 17:16. Od tego momentu to rzeszowska ekipa wiodła prym na boisku. Rysice ustawiały szczelne bloki, a potężne ataki Gabrieli Orvosovej potwierdzały jedynie dominację podkarpackiego zespołu.

W drugim secie Developres Bella Dolina pewnie zmierzał po zwycięstwo. Rzeszowianki rozpoczęły szaleńczą szarżę od dwóch asów Kalandadze (7:3), a już w kolejnych minutach sprawnie rozczytywały zamierzenia rywalek na siatce i dorzucały efektowne bloki. Po mocnym ataku Anny Obiały prowadziły już dziesięcioma "oczkami" (14:4). Gospodynie dominowały niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i mimo usilnych starań przeciwniczek - pewnie triumfowały do 15.

Za sprawą trudnych zagrywek Katarzyny Wenerskiej rzeszowianki szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie (4:0). Chociaż MOYA Radomka Lotnisko na chwilę poderwała się do walki, to gospodynie natychmiast sprowadziły swoje rywalki na ziemię. Na uwagę zasługiwała zwłaszcza gra w ataku Kalandadze, która wywalczyła tym elementem aż siedem "oczek" i dorzuciła jednego asa serwisowego.  Siatkarki Developresu Bella Dolina ostatecznie zwyciężyły w trzecim secie do 14, uzyskując bardzo wysoką skuteczność w ofensywie.

Developres Bella Dolina Rzeszów - MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:21, 25:15, 25:14)

Developres Bella Dolina: Wenerska, Jurczyk, Blagojević, Orvosova, Obiała, Kalandadze, Szczygłowska (libero) oraz Szlagowska, Centka, Rapacz, Bińczycka.

MOYA Radomka Lotnisko: Bugg, Łukasik, Murek, Yilmaz, Samara, Świrad, Adamek (libero) oraz Biała, Zaborowska, Strasz (libero), Jasek.

MVP: Magdalena Jurczyk