Pierwszy pokaz mocy tureckich klubów w Lidze Mistrzyń

Siatkarki VakifBanku i Eczacibasi Stambuł rozpoczęły grę w Lidze Mistrzyń od przekonującego zwycięstwa 3:0. Eczacibasi jest grupowym przeciwnikiem Grupy Azoty Chemika Police.

siatkarki VakifBanku Stambuł Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki VakifBanku Stambuł
Rozpoczęcie fazy grupowej Ligi Mistrzyń przypadło w tym sezonie na początek grudnia, miesiąc po starcie męskich rozgrywek. Przesunięcie w czasie było spowodowane przede wszystkim mistrzostwami świata siatkarek. Pierwsze środowe mecze rozegrano w Turcji, a drużyny znad Bosforu tradycyjnie są wśród kandydatów do zdobycia trofeum.

VakifBank nie pozwolił sobie na stratę seta w meczu z serbską Crveną Zvezdą Belgrad. W pierwszej i w drugiej rundzie przyjezdne próbowały pokusić się o niespodziankę. Raz nawet przebiły się przez barierę 20 punktów. Trzeci set był już siatkarską demolką i VakifBank potwierdził wyższość nad przeciwniczkami wynikiem 25:9.

W grupie VakifBank i Zvezda rywalizują z Igorem Gorgonzolą Novara i SC Poczdam. Z kolei Eczacibasi Stambuł jest jednym z grupowych przeciwników Grupy Azoty Chemika Police.

Przeciwnikiem powracającego do elitarnego europejskiego pucharu Eczacibasi było CSM Targoviste. Ten mecz był jeszcze bardziej jednostronny niż starcie z udziałem VakifBanku. Drużyna ze Stambułu nie pozwalała dojść do głosu siatkarkom z Rumunii. Odrobinę walki było tylko w trzecim secie, który zakończył się wynikiem 25:22 dla Eczacibasi.