#VolleyWrocław rozpędza się w Tauron Lidze

#VolleyWrocław rozpędza się w Tauron Lidze. Podopieczne Michala Maska w czwartek wygrały drugi mecz z rzędu, pokonując 3:1 UNI Opole.

Jakub Fordon
siatkarki #VolleyWrocław PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarki #VolleyWrocław
Od samego początku meczu na minimalnym prowadzeniu były przyjezdne, ale toczyła się wyrównana walka. Jednak po błędach opolanek i skutecznych atakach Joanny Pacak i Regiane Bidias z przodu były wrocławianki (17:15). Gdy kontrę wykorzystała Dominika Witowska, o pierwszą przerwę w tym spotkaniu poprosił Nicola Vettori. W końcówce UNI miało problemy z przyjęciem zagrywki, a także kończeniem akcji. To pozwoliło gospodyniom na pewne zwycięstwo na otwarcie (25:20), które zapewniła Pacak.

W II partii ponownie oglądaliśmy wyrównaną bitwę, jednak po skutecznej kontrze Anastasiji Kraiduby było 13:10 dla opolanek. Rywalki szybko odrobiły stratę, ale równie szybko UNI odskoczyło. Po tym, jak Vivian Pellegrino zatrzymała Bidias przyjezdne miały trzy "oczka" więcej, a chwilę później Gabriela Makarowska-Kulej posłała asa serwisowego (21:17). Podopieczne Nicola Vettoriego nie wypuściły tej przewagi z rąk, a do remisu w meczu doprowadziła Lana Conceicao.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły opolanki, które po ataku Natalii Kecher miały trzy "oczka" więcej (9:6). As serwisowy Anny Bączyńskiej napędził jej zespół, który wyszedł na czteropunktowe prowadzenie głównie za sprawą Bidias (14:10). Przerwa nic nie zmieniła, wciąż w natarciu były wrocławianki, które po kontrze Julii Szczurowskiej prowadziły 21:14. Tej przewagi gospodynie nie wypuściły już z rąk i za sprawą Szczurowskiej wróciły na prowadzenie w meczu.

Początek czwartej odsłony spotkania ponownie należał do przyjezdnych, które po ataku Kecher miały trzy "oczka" więcej (9:6). Szybko jednak gospodynie doprowadziły do remisu, a za sprawą Szczurowskiej objęły prowadzenie (16:15). Końcówka była wyrównana, dwa punkty więcej miał #VolleyWrocław, ale po nieudanym ataku Bidias był remis (23:23). Po tym, jak zagrywkę zepsuła Kraiduba piłkę meczową miały miejscowe. Wykorzystała ją brazylijska przyjmująca, rehabilitując się tym samym za wcześniejszą akcję.

#VolleyWrocław - UNI Opole 3:1 (25:20, 20:25, 25:18, 25:23)

#VolleyWrocław: Muhlsteinova, Bidias, Witowska, Szczurowska, Bączyńska, Pacak, Saad (libero)

UNI: Kecher, Makarowska-Kulej, Conceicao, Pellegrino, Kraiduba, Stronias, Adamek (libero)

MVP: Regiane Bidias (#VolleyWrocław)