PKOl przyznał wyróżnienia. Wielka nagroda dla siatkarzy

Polski Komitet Olimpijski nie zapomniał o emocjonującym sezonie reprezentacyjnym, w którym drużyna Nikoli Grbicia została wicemistrzem świata. Drużyna siatkarzy została nagrodzona "wielką honorową nagrodą".

reprezentacja Polski w siatkówce Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w siatkówce
Reprezentacja Polski siatkarzy została drużyną roku 2022. PKOl przyznał wyróżnienia również w innych kategoriach. Sportowcami roku zostali brązowy medalista olimpijski w skokach narciarskich Dawid Kubacki i mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek. Trenerami roku zostali Aleksander Wojciechowski oraz Tomasz Kryk.

Coroczne wyróżnienia zostaną wręczone laureatom na noworocznym spotkaniu rodziny olimpijskiej. Wielkie nagrody honorowe imienia Piotra Nurowskiego są przyznawane w obecnej formule od 2010 roku.

- Pokazaliście siłę, determinację w dążeniu do celu. Dostarczyliście nam wspaniałych emocji i godnie reprezentowaliście nasz kraj - czytamy w komunikacje słowa Andrzeja Kraśnickiego, prezesa PKOl-u.

Reprezentacja Polski siatkarzy stanęła na podium trzecich z rzędu mistrzostw świata. Dwukrotnie zdobyła złote medale, a w 2022 roku przegrała finał z włochami i zajęła drugie miejsce. Polska była współgospodarzem turnieju, a drużyna Nikoli Grbicia dostarczyła swoim kibicom dużych emocji.

Siatkarska kadra była drużyną roku również w 2011, 2014 i 2018 roku.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)