Sensacyjna porażka Modeny w Pucharze CEV

W Pucharze CEV rozegrano pierwsze mecze 1/8 finału. Sensacyjnie swoje spotkanie przegrała Leo Shoes Modena, jednak dopiero po tie-breaku. Wciąż daleko jest do tego, by zespół ten odpadł z tych rozgrywek.

Jakub Fordon
Leo Shoes Modena Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: Leo Shoes Modena
We wtorek rozegrano dwa mecze Pucharu CEV. W nich nie doszło do niespodzianek. Włoska Piacenza, w której występują m.in. Roberlandy Simon, Joandry Leal, Antoine Brizard czy kontuzjowany Ricardo Lucarelli pokonała rywali z Rumunii bez straty seta.

PGE Skra Bełchatów dała się zaskoczyć tylko w jednym secie. W pozostałych była lepsza od Galatasaray HDI Sigorta Stambuł i ostatecznie zwyciężyła 3:1. Polski zespół w europejskich rozgrywkach radzi sobie zdecydowanie lepiej niż w PlusLidze, bowiem dotychczas w Pucharze CEV nie doznał porażki.

W środę natomiast doszło do sensacji. Niemiecki SVG Luneburg po tie-breaku okazał się lepszy od Leo Shoes Modeny. Jednak w rewanżu ponownie faworytem będzie włoski zespół, który musi wygrać 3:1 lub 3:0, aby zameldować się w kolejnej fazie. W przypadku zwycięstwa po tie-breaku rozegrany zostanie złoty set. Każdy korzystny wynik dla gości będzie skutkował ich awansem do ćwierćfinału. Pierwszy krok w jego kierunku wykonali także siatkarze belgijskiego Greenyard Maaseik, którzy pokonali Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:1.

1/8 finału Pucharu CEV:

C.S.M Arcada Galati - Gas Sales Bluenergy Piacenza Volley 0:3

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł - PGE Skra Bełchatów 1:3

SVG Luneburg - Leo Shoes Modena 3:2

Greenyard Maaseik - Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:1

U kobiet nie było większych niespodzianek. Tylko jeden faworyt nie wygrał swojego spotkania. Niestety to właśnie siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały w Hiszpanii z CV Gran Canaria 1:3, mimo że na papierze były lepszym zespołem.

Jednak nie wszystko jeszcze stracone. Jeżeli łodzianki wygrają domowy rewanż 3:0, to awansują do kolejnej fazy. Wygrana 3:1 da im możliwość walki w złotym secie, jednak każdy inny wynik będzie premiował hiszpanki.